AktualnościKosiliśmy


W sobotę 19 maja 2018 r. kosiliśmy trawę porastającą brzegi naszego stawu. Od godziny 8:00 kosiło nas całych trzech. Po godzinie dołączył jeszcze jeden uczestnik. Widać że ekipa na takie akcje jest bardzo liczna, zwarta i gotowa.
;)

(red.)

Zawody 2018


We wtorek 1-go maja 2018 r. odbyły się doroczne zawody wędkarskie na naszym lipkowskim stawie.
Zebraliśmy się o godzinie 7:00. Opłata składki, losowanie stanowiska i ruszamy z łowieniem.
Zawody rozpoczęło 12 zawodników. Niestety jeden zrezygnował na początku rywalizacji, a kolejny niedługo przed ich zakończeniem (widząc że ma słaby wynik).
Pogoda była dobra: ciepło, lekki wiatr (wschodni do południowego) i co najważniejsze brały ryby! Chyba pierwszy raz byłem na zawodach na naszym stawie gdzie KAŻDY zawodnik coś złowił. Głównie do siatek wpadały karpie.

Zawody zakończyły się o godz. 11:00. Niestety spotkanie tego dnia momentami było jakieś bardzo nerwowe. Czy to przy rezygnacji jednego z zawodników, czy potem podczas ważenia ryb.

Zawody w tym roku wygrał bezapelacyjnie Tomek Gołębiewski z Koczarg z rewelacyjnym wynikiem 19,07 kg złowionych ryb.
Drugie miejsce zajął Pan Jurek 9,53 kg złowionych,
trzecie Piotrek Leszczyński z wynikiem 7,18 kg (w tym jeden bardzo ładny, duży karp).
Na kolejnych miejscach znaleźli się:
Pan Lucek z wynikiem 6,68 kg, Janusz 5,63 kg i nieletni Janek 4,45 kg. Powyższe sześć miejsc było nagrodzone dyplomami i upominkami rzeczowymi.
Dalsze wyniki to Tomek 2,93 kg, Tadek 2,35 kg, Sławek 2,2 kg i Andrzej 0,51 kg.
(red.)
Zarybienie 2018


Dnia 20.04.2018 r. nastąpiło doroczne zarybienie naszego stawu.Informację o tym i zdjęcia otrzymaliśmy od Piotrka Leszczyńskiego. Dzięki.

(red.)


 


Strona główna