Archiwum artykułów

Poniżej znajdują się artykuły zamieszczane na stronie naszego stowarzyszenia wędkarskiego.


Wzmocnienie brzegów

Dziękuję wszystkim, którzy na jesieni (głównie we wrześniu) wzmacniali brzegi naszego stawu. Poszły w ruch stalowe siatki, kamienie i wasza robota. Dzięki wielkie za tą akcję. Niektórzy z nas nie mogli się pojawić, ale my - pozostali jesteśmy wam wdzięczni - działacze.

Dzięki !

Tomek

Doroczne zebranie

Szanowni wędkarze naszego lipkowskiego stawu,
musimy odbyć doroczne spotkanie.
W sobotę 6-go kwietnia 2019 o godz. 17:00 spotykamy się przy naszym łowisku.
Przynosimy kasę na składkę członkowską. Pojawił się pomysł żebyśmy trochę zwiększyli wielkość składki. Porozmawiamy o tym na spotkaniu.
Do zobaczenia w sobotę przy stawie !!(red.)
Kosiliśmy


W sobotę 19 maja 2018 r. kosiliśmy trawę porastającą brzegi naszego stawu. Od godziny 8:00 kosiło nas całych trzech. Po godzinie dołączył jeszcze jeden uczestnik. Widać że ekipa na takie akcje jest bardzo liczna, zwarta i gotowa.
;)


(red.)

Zawody 2018


We wtorek 1-go maja 2018 r. odbyły się doroczne zawody wędkarskie na naszym lipkowskim stawie.
Zebraliśmy się o godzinie 7:00. Opłata składki, losowanie stanowiska i ruszamy z łowieniem.
Zawody rozpoczęło 12 zawodników. Niestety jeden zrezygnował na początku rywalizacji, a kolejny niedługo przed ich zakończeniem (widząc że ma słaby wynik).
Pogoda była dobra: ciepło, lekki wiatr (wschodni do południowego) i co najważniejsze brały ryby! Chyba pierwszy raz byłem na zawodach na naszym stawie gdzie KAŻDY zawodnik coś złowił. Głównie do siatek wpadały karpie.

Zawody zakończyły się o godz. 11:00. Niestety spotkanie tego dnia momentami było jakieś bardzo nerwowe. Czy to przy rezygnacji jednego z zawodników, czy potem podczas ważenia ryb.

Zawody w tym roku wygrał bezapelacyjnie Tomek Gołębiewski z Koczarg z rewelacyjnym wynikiem 19,07 kg złowionych ryb.
Drugie miejsce zajął Pan Jurek 9,53 kg złowionych,
trzecie Piotrek Leszczyński z wynikiem 7,18 kg (w tym jeden bardzo ładny, duży karp).
Na kolejnych miejscach znaleźli się:
Pan Lucek z wynikiem 6,68 kg, Janusz 5,63 kg i nieletni Janek 4,45 kg. Powyższe sześć miejsc było nagrodzone dyplomami i upominkami rzeczowymi.
Dalsze wyniki to Tomek 2,93 kg, Tadek 2,35 kg, Sławek 2,2 kg i Andrzej 0,51 kg.
(red.)
Zarybienie 2018


Dnia 20.04.2018 r. nastąpiło doroczne zarybienie naszego stawu.Informację o tym i zdjęcia otrzymaliśmy od Piotrka Leszczyńskiego. Dzięki.

(red.)

Po marcowym spotkaniu


W sobotę 17-go marca 2018 r. pogoda była nieciekawa na spotkanie przy naszym stawie lipkowskim. Było mroźno, trochę wietrznie i leżał śnieg. O godz. 17-stej przyszło tylko 8 osób. To doroczne spotkanie miało za zadanie ustalić składkę roczną oraz uzgodnić termin dorocznych zawodów wędkarskich.
Ustalono że składka wynosi 150 zł dla tych którzy w zeszłym sezonie pomagali kosić trawę i 200 zł dla pozostałych.
Zarząd koła prosi o uiszczenie składki do końca marca.

Odnośnie otwarcia sezonu ustalono go na 01.05.2018 (wtorek). Tego dnia odbędą się też zawody spławikowe.

(red.)


Doroczne spotkanie przed sezonem '2018'


W sobotę 17 marca 2018 r. o godz. 17:00 przy naszym stawie lipkowskim odbędzie się doroczne spotkanie przed sezonem '2018'. Na tym spotkaniu będzie można opłacić składkę członkowską na obecny sezon. Jeżeli ktoś pomagał wykaszać w minionym sezonie trawę opłaca składkę roczną 150 zł, pozostali 200 zł. W minionym sezonie do koła należało 26 ludzi, mamy więc kilka wolnych miejsc. Gdyby był ktoś zainteresowany dołączeniem do nas to jest taka możliwość.
Na tym marcowym spotkaniu omówimy sprawy organizacyjne naszego koła (datę rozpoczęcia sezonu, termin zawodów, sprawę ryb itp).
Zachęcamy wszystkich należących do koła "LIN" o pojawienie się na nim.

Kosimy, kosimy !!


Szanowni Panowie,
coś trzeba zrobić z tym koszeniem, bo nie ma ludzi żeby się tym zająć. Ciągle Ci sami przychodzą do działania.
W sobotę było zebranie i przyszło raptem 6 ludzi (w tym 2 przypadkowo bo pojawili się na rybach).
W najbliższą sobotę 1-go lipca o godz. 16:00 spotykamy się i działamy. Dobrzy gdyby przyszedł każdy kto może pomóc w robocie.
Jest morko i ciepło. Trawa szybko rośnie (a są jeszcze obszary brzegów nie ruszone) i trzeba wejść tam z kosą czy kosiarką.
Jak przyjdzie ekipa to 2 godziny i mamy pozamiatane.

Do boju Koledzy!! Działamy, działamy !! :)TomekZebranie koła "LIN"


W sobotę 24 czerwca 2017 r. o godz. 17:00 na stawie w Lipkowie odbędzie się ZEBRANIE wszystkich należących do koła wędkarskiego "LIN".
Na zebraniu zostaną omówione sprawy dalszego działania naszego koła wędkarskiego.
Zachęcamy do przyjścia.


(red.)

Drugie koszenie tego miesiąca


W sobotę 17 czerwca 2017 w godz. 15:45 do 19:00 odbywało się kolejne czerwcowe koszenie trawy na naszym łowisku. Tydzień wcześniej trzem ludziom nie udało się skosić całości. Tym razem w ruch poszły dwie kosiarki na kółkach, kosiarka żyłkowa i jedna kosa ręczna (tzw. "moja - twoja"). Teraz przyszło czterech chętnych, którzy w większości dokończyli koszenie.
(red.)

Czerwcowe koszenie.


W sobotę 10.06.2017 w godz. 15:30 - 16:50 mięliśmy na naszym stawie koszenie trawy. Pojawiło się aż trzech ludzi, którzy skosili około połowy całego zaplanowanego terenu. W następną sobotę 17.06.2017 od godz. 16-stej będziemy kontynuowali te prace. Mamy nadzieję je skończyć. Zapraszmy wszystkich którzy chcięliby pomóc w tym zadaniu.


(red.)


Wiosenne zawody 2017


W sobotę 6-go maja 2017 w godz. 16:00 - 19:00 odbywały się na naszym stawie doroczne zawody wędkarskie. Jak zawsze: jedna wędka, spławik, możliwość nęcenia.

Na łowisku pojawiło się 10 wędkarzy, szybkie losowanie stanowisk i połów.
Były pewne części stawu gdzie ładnie brało, były miejsca gdzie nawet nic nie pyknęło, nawet ruchu spławika. Łącznie 5 ludzi coś złowiło. Ważenie ryb i oto jak wyglądały wyniki:
Pierwsze miejsce Tadek 11,8 kg (ponad 30 karpików),
drugie miejsce Janusz z Lipkowa 7,3 kg ryb,
trzecie miejsce Mietek z Izabelina 4,3 kg,
czwarte miejsce Janek z Lipkowa 0,35 kg (1 karpik)
Karpika złowił też Rafał z Koczarg, ale zniechęcony słabym wynikiem wypuścił go.
Wszystkie złowione ryby to mały karpik tzw. "kroczek" zarybiony w tym sezonie. Po zakończeniu zawodów całość złowionych ryb została wypuszczona do stawu.
Na koniec zwycięzcy mogli wybrać sobie nagrody, którymi były akcesoria wędkarskie.
Dziękujemy wszystkim którzy przyczynili się do zorganizowania zawodów!


(red.)

Dzisiejsze zawody - przypomnienie!Przypominamy wszystkim wędkarzom naszego koła że dzisiaj w sobotę 06.05.2017 o godz. 16:00 odbędą się zawody wędkarskie na naszym stawie lipkowskim. Łowimy jedną wędką na spławik. Opłata 20 zł.
Przybądźmy licznie na nasze doroczne zawody! Hej!

(red.)
Wpuściliśmy rybę


W środę 29 marca 2017 odbyło się wpuszczenie do naszego stawu zakupionej ryby. Było jej łącznie ok. 300 kg, w większości karp kroczek o wadze ok. 30 dkg. O tego dnia aż do otwarcia sezonu '2017' czyli do 29 kwietnia 2017 obowiązuje zakaz połowu w naszym akwenie.


(red.)(09.04.2017)

Nasze połowy w zeszłym sezonie ?


Szanowni Wędkarze koła Lin:
na marcowym zebraniu w tym roku nie były zbierane książeczki, do których w zeszłym sezonie wpisywaliśmy złowione ryby. Do końca nie wiadomo ile ryby udało nam się wyciągnąć. Z racji tego że wiosną 2016 ryba nie była wpuszczana do naszego stawu - niewiele jej łowiliśmy. Gdybyście jednak chcieli podać co i kiedy udało Wam się wyciągnąć, widzielibyśmy jaka ryba w którym okresie lepiej bierze i na co można się nastawiać ? Swoje wyniki można mi podesłać na adres: tdd@tlen.pl i wrzucimy tu na stronę.

To może zacznę od siebie i Janka. Poniżej podaję jedynie większe egzemplarze (bez drobnicy jak płotki itp).

02.05.2016: karp 36 cm - złowiony z gruntu, oczywiście wypuszczony;
08.05.2016: karaś 38,5 cm (Janka) złowiony rano na spławik;
09.07.2016: lin 31,5 cm - złowiony rankiem na mannę, na spławik;
11.11.2016: szczupak 47 cm - złowiony rano na spining, oczywiście wypuszczony;
11.11.2016: szczupak 53 cm - złowiony rano na spining;

Tomek


Po zebraniu 18 marca 2017

Pomimo deszczowej pogody na zebranie w sobotę 18 marca o godz. 16:00 przyszło 16 ludzi.
W tym czasie zbierano składkę członkowską: 150 zł dla pomagających w zeszłym sezonie kosić trawę i 200 zł dla tych którzy nie mięli na to czasu albo ochoty.
W zeszłym sezonie Koło nie kupowało ryby ze względu na wygórowaną cenę. Teraz jest ona ok. 30 % niższa i planujemy kupić około 300 kg ryby.

Podczas zebrania ustalono że otwarcie sezonu "2017" nastąpi w sobotę 29 kwietnia 2017 r.


Podjęto też decyzję o dorocznych zawodach wiosennych. W związku z tym że niektórzy wyjadą na długi weeckend, a chcielibyśmy wszystkim dać szansę wzięcia udziału w rywalizacji wędkarskiej, to zawody odbędą się w sobotę 6-go maja 2017 r. o godz. 16:00. Składka za zawody to 20 zł i łowimy jak zazwyczaj: jedna wędka, metoda spławikowa.
Zakończymy zawody ok. godz. 19:00 albo 19:30.

Natomiast odnośnie składek prosimy aby zostały one dokonane do końca marca, bo później trudno będzie kupić rybę.
(red.)Doroczne zebranie naszego kołaW sobotę 18 marca 2017 r. o godz. 16:00 przy naszym lipkowskim stawie, odbędzie doroczne zebranie osób należących do koła wędkarskiego LIN. O przybycie proszeni są wszyscy, którzy należą do koła.
Zbierana będzie coroczna składka członkowska. Podobnie jak w latach minionych: Ci którzy w zeszłym sezonie pomagali w koszeniu trawy porastającej brzegi stawu opłacają składkę 150 zł, pozostali 200 zł.
Na zebraniu omówione będą sprawy organizacyjne.(red.)Po wrześniowym zebraniu koła.


W piątek 23 września 2016 odbyło się zebranie wędkarzy naszego koła. Przyszło łącznie 8 ludzi. Omówiono sprawę dorocznego zarybienia stawu, które nie odbyło się na wiosnę ze względu zbyt wysoką cenę ryby.
Poza tym planujemy wzmocnienie płytami betonowymi burty na grobli. Jest to związane z osuwaniem się ziemi i jej wypłukiwaniem przez fale. Potrzebni będą ludzie do pomocy przy tej robocie.
Szczegóły odnośnie tej akcji będą podane w terminie późniejszym (ale wstępnie będzie to jesień tego roku).

 


(red.)

Zebranie wędkarzy naszego koła.


W dniu 23.09.2016 (piątek) o godz. 17:30 odbędzie się zebranie wędkarzy P S W.
Pozdrawiam PREZES.


Lipcowe koszenie - sobota


W sobotę 16 lipca 2016 o godz. 16:00 (jeżeli pogoda pozwoli) odbędzie się koszenie traw porastających brzegi naszego stawu lipkowskiego. Mamy 3 kosy żyłkowe i 2 spalinowe na kółkach. Ewentualnie jeżeli będzie nas więcej - trzeba będzie przynieść jakieś narzędzia własne.
Zapraszamy wszystkich mogących pomóc w tych pracach.


(red.)


Ogłoszenie: Lipcowe zebranie - obowiązkowe


W dniu 09.07.2016 (sobota) o godz. 17:00 odbędzie się spotkanie wszystkich należących do naszego Koła Wędkarskiego LIN. Obecność na tym zebraniu jest obowiązkowa.
Zostaną na nim omówione sprawy organizacyjne naszego koła.

(red.)


Kolejne koszenie - ogłoszenie


W dniu 4 czerwca 2016 r. o godz. 16:00 (sobota) odbędzie się kolejne koszenie trawy na stawie.
Liczymy że pogoda dopisze.

(red.)


Majowe koszenie


W sobotę 21 maja 2016 o godz. 16:00 odbyło się koszenie traw porastających nasz lipkowski staw. Pojawiło się 5 należących do koła, którzy trzema kosiarkami żyłkowymi i dwoma spalinowymi na kółkach - oblecieli cały staw.

 


(red.)


Pierwsze zawody w sezonie 2016 - najważniejszy turniej


Sobota 30 kwietnia 2016 była datą zmagań najważniejszego turnieju w sezonie: wiosennych zawodów wędkarskich 2016 naszego koła "LIN". Łącznie pojawiło się 11 wędkarzy. Przybycie, powitanie, losowanie (składka turniejowa) i godz. ok. 6:50 rozpoczęliśmy. Na początku słabo długo, długo nic, potem jeden coś przyciął, dalej nic, drugi przyciął, potem długo nic.
W międzyczasie zawodnicy pomogli przenieść konstrukcje mające służyć jako zadaszenia przy kaplicy. Ciężkie było ustrojstwo i kilku chłopa musiało się nieźle napocić aby przenieść 2 stalowe konstrukcje.
Potem zawodnicy wrócili za stanowiska połowowe. Wówczas zostało mało czasu do godz. 11:00 kiedy przewidziany był koniec zawodów.
Jeszcze kilku coś złowiło i oto jak przedstawiała się klasyfikacja końcowa:

Pierwsze miejsce Rafał Graszka z Koczarg Starych 0,64 kg (złowiony piękny, wypasiony karaś),
drugie miejsce Janek Druzd z Lipkowa 0,51 kg (też ładny karaś, ale trochę mniejszy od Rafała i nie taki gruby, długość ryby 38 cm),
trzecie miejsce Piotrek Leszczyński z Koczarg Starych 0,43 kg (karp),
Jurek z Truskawia 0,41 kg (też karp),
i Janusz z Lipkowa 0,33 kg (karp).

 


Po zakończeniu zawodów ogłoszono zdjęcie zakazu spiningowania, który był wprowadzony w zeszłym roku ze względu na niski poziom wody.
Sezon wędkarski 2016 rozpoczął się w niedzielę 1-go maja 2016 o godz. 17:00.


(red.)


Pierwsze koszenie w sezonie 2016


W sobotę 23.04.2016 niektórzy z wędkarzy naszego koła wzięli udział w pierwszym koszeniu trawy w sezonie 2016.


(red.)


Problem z zakupem ryby


Szanowni wędkarze naszego koła:
jest problem z zakupem ryby tej wiosny 2016. Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują że tegoroczne zarybienie nastąpi jesienią. Nasz dostawca ryby (od którego co roku ją braliśmy) zaśpiewał nam zaporową cenę (jakieś 20-25 zł za kg). U innych dostawców jest podobnie. W związku z powyższym jesteśmy zmuszeni przesunąć termin zarybienia ponieważ istnieje duże prawdopodobieństwo, że wówczas cena znacznie spadnie.


(red.)


Marcowe zebranie 2016


W sobotę 12 marca 2016 o godz. 16:00 przy stawie lipkowskim spotkali się należący do naszego koła wędkarskiego. Łącznie pojawiło się 18 osób. Przychodzący opłacali składkę członkowską 200 zł, ewentualnie jeżeli kosili trawy w minionym sezonie 150 zł. W tym momencie (wstępnie) w naszym kole znajduje się jakieś 30 osób.

Na spotkaniu ustalono że opłat za sezon 2016 należy dokonywać do końca marca! Ewentualnie w uzasadnionych przypadkach ostatecznie do 10 kwietnia, bo później dowództwo naszego koła jedzie po rybę.

Wymiary ryb jakie można łowić w tym sezonie pozostają bez zmian: karp 40 - 60 cm, szczupak 50 cm, lin 30 cm. W tym sezonie zostaje zdjęty zakaz łowienia amura. Jego wymiar ochronny wynosi 50 cm.
Ochronie nadal podlegają miętus i jesiotr.
Zawody wędkarskie zostaną rozegrane w sobotę 30 kwietnia 2016. Zbieramy się godz. 6:30, losujemy stanowiska i godz. 7:00 startujemy. Koniec zawodów planowany jest na godz. 11:00. Składka to 20 zł na nagrody dla zwycięzców. Tradycyjnie można łowić jedną wędką metodą spławikową. Były też dyskusje odnośnie nęcenia, ale ostatecznie z obostrzeń zrezygnowaliśmy. Jest tylko prośba żeby nie przesadzać z zanętami.

Otwarcie sezonu planowane jest na 1-go maja. Wtedy też zapadnie decyzja odnośnie zdjęcia zakazu spiningowania.

 


(red.)


Zebranie przed sezonem '2016'


W sobotę 12 marca 2016 r. o godz. 16:00 przy naszym stawie w Lipkowie odbędzie się; doroczne zebranie wędkarzy należących do naszego koła.
Ci którzy planują do niego należeć w tym roku, proszeni są o przyniesienie składki. Wstępnie wynosi ona tyle co w zeszłym sezonie: 200 zł, chyba że wędkarz pomagał przy porządkowaniu terenu w minionym roku (wtedy 150 zł).
Na tym spotkaniu ustalimy szczegóły połowu w sezonie 2016, wymiary ochronne ryb, może jakiś termin zawodów itp.
Nowi członkowie będą mieli możliwość dołączenia o ile zwolnią się jakieś miejsca.

Zapraszamy do przyjścia na to spotkanie.


(red.)


Kolejne ładne okazy

Rafał Graszka z Koczarg błysnął w sezonie 2015 wyciągnięciem dwóch ładnych okazów. Były to amury, które dostarczyły emocji przy holowaniu i wyciąganiu na brzeg.
Pierwszego Rafał wyciągnął na przełomie lipca i sierpnia metodą spławikową w porze popołudniowej.
Drugi złowiony był w połowie września na grunt i mierzył 70 cm długości.
W związku z tym że w sezonie 2015 mamy zakaz zabierania amura ze sobą z łowiska - obydwa egzemplarze trafiły z powrotem do stawu.

Gratulacje Rafał za wyciągnięcie takich pięknych sztuk. Wygląda na to że stajesz się wędkarzem sezonu 2015! Ktoś złowił tego roku większe ryby ? Chyba mamy obok Mietka z Izabelina - kolejnego speca od połowu amurów :)
Bravo !

wrześniowy okaz letni okaz


Piękny amur

W czwartek 09.07.2015 r. ok. godz. 6:30 jeden z wędkarzy naszego koła wyciągnął na stawie lipkowskim ładny okaz ryby. Znakomitym wędkarzem okazał się Pan Mieczysław Sobczyk z Izabelina, który wyholował amura o długości 67 cm. Podejrzewa że na oko ryba mogła ważyć ok. 4 kg. Przynętą był biały robak plus tajemniczy dodatek :)
Okaz kilka minut walczył, ale w końcu udało się go umieścić w podbieraku.
Na naszym stawie w sezonie 2015 obowiązuje zakaz zabierania amurów z łowiska, w związku z tym po zmierzeniu i sfotografowaniu amur został wypuszczony do akwenu z którego był wyciągnięty.
Gratulujemy Panu Mietkowi znakomitego połowu i emocji związanych z holowaniem ! :)


Majowe koszenie

W sobotę 30.05.2015 r. o godz. 8:00 rozpoczęło się pierwsze wspólne w tym sezonie koszenie trawy na stawie lipkowskim. Udział w nim wzięło 4 ludzi, którzy kosili + doszło 2 którzy zajęli się grabieniem. Ze względu na bierzmowanie, które miało się odbyć tego dnia w pobliskiej kaplicy parafialnej pracę wykonywano do godziny 10:00.
Dziękujemy przybyłym za wzięcie udziału we wspólnej akcji.


Zawody wędkarskie: maj 2015

 


W piątek 1-go maja 2015 r. ok. godz. 6:00 na stawie lipkowskim rozpoczęy się zawody wędkarskie. Udział brali należący do koła 'LIN'. Przybyło 18 ludzi. Najpierw uczestnicy losowali stanowisko, opłacali składkę za udział w zawodach (20 zł) i przygotowywali się do połowu. Standardowo można było łowić jedną wędką, metodą spławikową. W ruch poszły różne zanęty i przynęty. Łowiono do godz. 10:15.
Zawody zwyciężył Rafał z Koczarg wynikiem 3,30 kg (z między innymi pięknym karasiem 1,60 kg wagi i długości 38 cm, tzn. od tej wagi należy odjąć wagę plastikowego kubełka w którym był ważony ok. 0,4 kg), drugi był Tomek 'Listonosz' 3,22 kg (4 karpie), trzeci Piotrek Leszczyński z Koczarg 3,07 kg złowionych ryb.
Poza powyższymi graczami którzy stanęli na pudle otrzymując upominki wędkarskie - jeszcze siedmiu innych mogło cieszyć się rybami w siatce.
Poniżej pełny wykaz łowców majowych zawodów:

Rafał z Koczarg 3,30 kg
Tomek "Listonosz" 3,22 kg
Piotrek Leszczyñski z Koczarg 3,07 kg
Tomek z Lipkowa 2,60 kg
Marek 1,71 kg
Janek z Lipkowa (nie skończył jeszcze 6 lat) 1,62 kg
Mietek 1,28 kg
Jurek 1,17 kg
Tadeusz 1,07 kg
Paweł z Lipkowa 1,00 kg

 


Wyróżnienie otrzymał też Janek z Lipkowa, który dopiero za 3 miesiące skończy 6 lat. Prawie samodzielnie złowił dwa karpiki (osobiście nęcił, zakładał robaki, zacinał ryby i je ściągał). Tatuś natomiast musiał pomóc podebrać ryby, żeby chłopaczyna nie wpadł do wody. Mały wędkarz otrzymał w nagrodę ładny 5g spławik.


Zarybienie w sezonie 2015


W sobotê (11 kwietnia 2015) zosta³a zakupiona ryba na staw lipkowski. We wczesnych godzinach popo³udniowych przedstawiciele naszego ko³a przywie¼li j± na akwen. Tego dnia wpuszczono 103 kg karpia, 85 kg lina i 20 szt. jesiotra. W najbli¿szych dniach zostanie dokupione jeszcze trochê karasia.

 


Dziêkujemy osobom zaanga¿owanym w zarybienie za po¶wiêcenie swojego czasu na zakup, przywiezienie i wpuszczenie ryb.

Jednocze¶nie przypominamy ¿e do dnia 1-go maja 2015 r. obowi±zuje okres ochronny na po³ów wszystkich gatunków ryb w naszym stawie.

Z ciekawostek podpowiem ¿e na stawach w Zielonkach od tego sezonu (podobnie jak na naszym) obowi±zuje dla karpia minimalny wymiar ochronny 40 cm.


Doroczne zebranie ko³a: marzec 2015 - relacja


W sobotê 14 marca 2015 r. o godz. 16:00 odby³o siê doroczne spotkanie osób nale¿±cych do ko³a wêdkarskiego LIN w Lipkowie.
£±cznie przyby³o 23 osoby. Rozmawiano o sprawach zwi±zanych z zarybieniem stawu nowymi rybami, o terminie wp³acania sk³adek cz³onkowskich a tak¿e o nowych wymiarach ochronnych dla ryb zabieranych z ³owiska.
Ustalono tak¿e ochronê roczn± dla dwu gatunków ryb, a tak¿e termin zawodów wêdkarskich.
Podczas zebrania ustalono ¿e:

  • Oficjalne otwarcie sezonu wêdkarskiego 2015 w naszym kole rozpocznie siê z dniem 1 maja 2015 r.
  • Sk³adka cz³onkowska na rok 2015 wynosi 200 z³, chyba ¿e nale¿±cy do ko³a w roku 2014 zajmowa³ siê porz±dkowaniem terenu wokó³ stawu, wówczas sk³adka dla niego wynosi 150 z³.
  • Do dnia 02.04.2015 r. nale¿y wp³acaæ sk³adkê cz³onkowsk± na rok bie¿±cy. Osoby które w terminie nie dokonaj± wp³aty zostan± wykluczone z ko³a.
  • Wprowadza siê zmianê w regulaminie wêdkowania:
    Wymiar ochronny dla karpia wynosi co najmniej 40 cm i nie wiêcej ni¿ 60 cm. A wiêc zarówno mniejszych, jak i wiêkszych egzemplarzy nie wolno zabieraæ z ³owiska.
  • Przed³u¿a siê na rok 2015 zakaz ³owienia zarówno amura jak i miêtusa.
  • Dnia 1-go maja 2015 r. od godz. 6:00 odbêd± siê zawody wêdkarskie na naszym stawie.
    Standardowo bêdzie mo¿na ³owiæ jedn± wêdk±, metod± sp³awikow±. Wpisowe to 20 z³.

 


Po odbyciu o¿ywionej dyskusji obrady zakoñczono.


Marcowe zebranie naszego ko³a


Na naszej stronie w dziale "Og³oszenia" znajduj± siê szczegó³y dotycz±ce marcowego spotkania, na którym powinni pojawiæ siê wszyscy nale¿±cy do ko³a LIN.


¯yczenia Noworoczne na rok 2015


Z okazji zbli¿aj±cego siê Nowego Roku 2015 sk³adamy wszystkim nale¿±cym do naszego Ko³a Wêdkarskiego Lin - najlepsze ¿yczenia:
po³amania kija,
du¿ych okazów z³owionych zarówno na naszym stawie, jak i innych akwenach,
wielu pozytywnych wra¿eñ i spokojnego odpocznienia w chwili relaksu nad wod±.

Powodzenia wêdkarze ! :)podpisano: redakcja strony


P.S.
A mo¿e w nadchodz±cym sezonie trafi siê rybka której jeszcze nie mieli¶cie okazji z³apaæ ?


Zawody wêdkarskie: wrzesieñ 2014


W sobotê 13 wrze¶nia 2014 r. odby³y siê zawody wêdkarskie osób nale¿±cych do ko³a wêdkarskiego "LIN". Nad stawem w Lipkowie pojawi³o siê 11 uczestników. Zawody rozpoczê³y siê ok. godz. 15:00 i trwa³y do ok. 18:30. £owiono jedn± wêdk±, metod± sp³awikow±.

Zwyciêzc± zawodów zosta³ Pan Tomek Go³êbiewski z Koczarg ³owi±c 2,20 kg ryb. W jego siatce znalaz³y siê 2 karpie, 1 lin, 1 amur. Drugie miejsce zaj±³ Pan Lucjan z wynikiem 2,03 kg (3 karpie + 1 amur). Trzeci by³ Pan S³awek (Prezes naszego ko³a) z wynikiem 1,93 kg ryb (3 karpie + 1 krasnopióra). Zwyciêzcy otrzymali: pude³ko na akcesoria wêdkarskie, wêdkê teleskopow± i podbierak. By³y te¿ wyró¿nienia za czwarte i pi±te miejsce - nagrodzone ¿y³k± wêdkarsk± i haczykami.

 


W imieniu swoim i naszej spo³eczno¶ci wêdkarskiej: dziêkujê organizatorom za przygotowanie zawodów, natomiast zwyciêzcom gratulujê osi±gniêtego wyniku.
Bravo!


Wrze¶niowe zawody


Na naszej stronie w zak³adce "Og³oszenia" znajduj± siê szczegó³y dotycz±ce planowanych wrze¶niowych zawodów wêdkarskich.


Lipcowe koszenie


W pi±tek 18-go i sobotê 19 lipca 2014 nale¿±cy do naszego ko³a wêdkarskiego LIN zajêli siê koszeniem traw porastaj±cych brzegi stawu lipkowskiego. W pi±tkowe popo³udnie panowie: Janusz z kosiark±, Jurek z kos± klasyczn± i Mietek z grabiami walczyli z bujn± ro¶linno¶ci±. W sobotni poranek S³awek, Piotrek, Janusz, Pawe³ i Tomek dzia³ali spalinowymi kosami rêcznymi (¿y³kowymi) i jedn± kos± klasyczn± (typu "moja-twoja").
Ta dwudniowa akcja zakoñczy³a siê z sukcesem wykoszeniem obrze¿y stawu. Wprawdzie Tomek zosta³ udziabany przez jakiego¶ robala czy szerszenia, ale robota zosta³a wykonana prawid³owo.
W przysz³o¶ci zachêcamy pozosta³ych ludzi nale¿±cych do naszego ko³a, do branie udzia³u w podobnych akcjach i dbania o okolicê naszego akwenu.


Majowe porz±dkowanie terenu


W sobotê 24 maja 2014 na stawie lipkowskim odbywa³o siê porz±dkowanie terenu. Przyby³o a¿ sze¶ciu panów, którzy ³owi± na naszym akwenie. Wykoszono trawy porastaj±ce brzegi i okolice zbiornika.
Dziêkujemy wszystkim przyby³ym. Jeste¶cie "zuchy" ch³opaki ! :)


Relacja z majowych zawodów wêdkarskich

W sobotê 10 maja 2014 od godz. 7:20 do 11:20 odbywa³y siê na stawie lipkowskim zawody wêdkarskie. Przyby³o 12 uczestników nale¿±cych do naszego ko³a (w tym jeden ma³oletni). Pogoda by³a zno¶na. Jedynie pod koniec zawodów trochê kropi³o, ale nie by³o ¼le. Na ca³ym akwenie rozmieszczono numeracjê stanowisk. Ka¿dy uczestnik losowa³ numer stanowiska i na nim rozstawia³ sprzêt do wêdkowania. Mo¿na by³o ³owiæ jedn± wêdk±, metod± sp³awikow±.
Wêdkarze bior±cy tego dnia udzia³ w zawodach dokonywali op³aty w wysoko¶ci 20 z³.
Podczas zawodów dwóch ³owi±cych zrezygnowa³o z po³owu po ok. 2 godz, natomiast jeden uczestnik z nieletnim dojechali na ³owisko.
A nad wod±, jak to nad wod±: jednym bra³y ryby, innym nie.

Pierwszym wêdkarzem naszego ko³a "LIN" w Lipkowie okaza³ siê Piotrek Leszczyñski z Koczarg, który zwyciê¿y³ wynikiem 7,80 kg ryb (karpie),
drugie miejsce zaj±³ Janusz z Lipkowa wynikiem 6,84 kg ryb (karpie i amur),
trzeci by³ Tomek Go³êbiewski z Koczarg z po³owem 3,70 kg (karpie i ³adny kara¶).
Wyró¿nienie otrzyma³ te¿ Tadek z Koczarg wynikiem 1,87 kg (karp i 3 amury).

Inni ³owili karpiki, p³otki, by³ okoñ i szczupak, który wzi±³ Paw³owi Kulickiemu z Lipkowa na ziarno kukurydzy (!).
Je¿eli chodzi o z³owione tego dnia ryby, to zgodnie z tradycj± naszych lipkowskich zawodów: wszystkie trafi³y do zbiornika z którego zosta³y wyci±gniête, a by³o ich sporo ponad 20 kg.
Najm³odszym ³owc± okaza³ siê Janek z Lipkowa, który sam zaci±³ i wyci±gn±³ p³otkê, a ch³opaczyna dopiero pod koniec lipca koñczy 5 lat.

Zwyciêzca zawodów otrzyma³ w nagrodê ko³owrotek, pozostali wyró¿nieni - siatkê na ryby, ¿y³kê, sp³awik i haczyki. Nagrody by³y symboliczne, natomiast najwa¿niejsze by³o uznanie wêdkarzy nale¿±cych do ko³a.

Korzystaj±c z okazji chcia³bym podziêkowaæ S³awkowi, Januszowi i Piotrkowi, którzy zajêli siê zakupem nagród i przygotowaniem ca³o¶ci zawodów.
Pó¼niej od osób postronnych us³ysza³em, ¿e jak to dobrze i¿ potrafimy siê zorganizowaæ jako "ko³o wêdkarskie" i my¶lê ¿e ta opinia powsta³a w³a¶nie dziêki organizatorom sobotnich zawodów.

Zdjêcia Pana Marka:


Zdjêcia Tomka:


Kwietniowe zarybienie - relacja


W sobotê 12 kwietnia 2014 r. akwen naszego stowarzyszenia "LIN" sta³ siê bogatszy o nowo wpuszczone ryby. Zosta³y one zakupione w wyspecjalizowanym gospodarstwie hodowlanym.
Furgon z napowietrzanym zbiornikiem pe³nym ryb, dotar³ do Lipkowa ok. godz. 19:50. By³o ju¿ po zmroku wiêc wszyscy przybyli nie mogli zbyt dobrze przyjrzeæ siê wpuszczanym rybom. Ale uda³o nam siê zrobiæ kilka zdjêæ.
Tego dnia wpuszczonych zosta³o ok. 200 kg karpia, 8 kg amura i 7 oko³o kilogramowych miêtusów. Ten ostatni gatunek to nowo¶æ w naszym stawie. Mamy nadziejê ¿e spodoba mu siê tutejsze ¶rodowisko i mo¿e siê zadomowi i rozmno¿y ?

Zdecydowano ¿e od momentu tego zarybienia do dnia 30 kwietnia 2014 obowi±zuje ca³kowity ZAKAZ wszelkich po³owów ryb.


Kwietniowe zarybienie


Na niedzielê 13 kwietnia 2014 r. planowane jest wpuszczenie do lipkowskiego stawu nowo zakupionych ryb. Zostan± one przywiezione w napowietrzonym zbiorniku z gospodarstwa zajmuj±cego siê hodowl± ró¿nych ich gatunków.
Od wpuszczenia nowych ryb bêdzie obowi±zywa³ ca³kowity ZAKAZ ich ³owienia przez okres 2 tygodni.


Marcowe zebranie ko³a - relacja


W sobotê 15 marca 2014 ok. godz. 16:15 przed lipkowskim stawem, rozpoczê³o siê pierwsze w sezonie "2014" - zebranie Parafialnego Ko³a Wêdkarskiego "LIN". Na spotkanie to przysz³o 16 panów zainteresowanych uczestnictwem w naszym kole wêdkarskim (w tym jeden wariat z wêdk±).
W trakcie zebrania odsuniêto na okres jednego roku, wêdkarza ³ami±cego zasady regulaminu obowi±zuj±cego w kole. W jego miejsce przyjêty zosta³ kandydat, któremu nie uda³o siê dostaæ do grona "po³awiaczy" w zesz³ym sezonie.
Tego dnia Prezes ko³a zbiera³ sk³adki cz³onkowskie i wydawa³ zezwolenia. Ustalono ¿e sk³adkê na rok 2014 nale¿y fizycznie wp³aciæ do ostatniego dnia marca 2014 r. Ci którzy uczestniczyli w pracach porz±dkowych w zesz³ym roku wp³acaj± 150 z³, pozostali 200 z³.
Odno¶nie zarybienia ustalono ¿e zakupione zostan± liny i karpie (u tego dostawcy, który sprzeda³ nam ryby w zesz³ym roku), a po ich wpuszczeniu przez ok. 2 tygodnie bêdzie obowi±zywa³ zakaz po³owu.
Prawdopodobnie w pierwszy albo drugi weekend maja po tzw. "¶wiêcie majowym", dla osób nale¿±cych do ko³a zostan± zorganizowane zawody wêdkarskie.
Jeden z wêdkarzy o pseudonimie "Komandos" poinformowa³ zebranych ¿e prawdopodobnie w nadchodz±c± sobotê ok. godz. 10-tej bêdzie mo¿liwo¶æ przygotowania miejscówek parkingowych w okolicy naszego akwenu. W zwi±zku z tym osoby mog±ce siê pojawiæ, proszone s± o przybycie w tym czasie z narzêdziami typu ³opaty i szpadle (ale ogólnie warto potwierdziæ to spotkanie u "Komandosa").
W trakcie sobotniego spotkania, poinformowano zebranych o istnieniu strony internetowej, która przedstawia ¿ycie lipkowskiego ko³a wêdkarskiego (lin.waw.pl). Za jaki¶ czas ma na niej powstaæ forum dyskusyjne, gdzie bêdzie mo¿na porozmawiaæ o rybach.
W trakcie zebrania ustalono potrzebê rejestrowania ryb zabieranych z ³owiska. W tym celu ka¿dy wêdkarz naszego ko³a, jest proszony o zapisywanie jak± rybê, jakiej wielko¶ci zabra³ ze sob±. Dziêki temu zarz±d ko³a na koniec sezonu dokona podliczenia i uczestnicy po³owów bêd± wiedzieli ile ryb zosta³o wy³owionych z naszego akwenu.
Spotkanie zakoñczy³o siê po godz. 17-stej.


Og³oszenie o marcowym zebraniu ko³a


W zak³adce "Og³oszenia" na naszej stronie znajduje siê informacja o marcowym spotkaniu Parafialnego Ko³a Wêdkarskiego LIN. Wtedy bêdzie mo¿na ui¶ciæ sk³adkê cz³onkowsk± na rok 2014.


Wyciêcie tafli


W sobotê 1-go lutego 2014 r. kilka osób z naszego ko³a wêdkarskiego zajê³o siê wyciêciem tafli lodowych i wywierceniem otworów w lodzie, które umo¿liwia³y dostêp do tlenu rybom z naszego lipkowskiego ³owiska. Jednocze¶nie postawiono styropianowe budki które mia³y ograniczyæ zamarzanie wody w tamtych miejscach. Sama pokrywa lodowa rozros³a siê do ok. 17 cm.


Po zakoñczonych pracach próbowano po³owu metod± pod lodow± na drgaj±c± b³ystkê (mormyszkê). Uda³o siê z³owiæ kilka okoni.


Napowietrzanie ³owiska


Je¿eli gruby lód skuje zim± ca³± powierzchniê akwenu mo¿e brakowaæ w nim tlenu - szczególnie je¿eli d³u¿szy czas taki stan siê utrzymuje. Wtedy wykonuje siê odwierty i wyciêcia w tafli lodowej ¿eby zapewniæ rybom dostêp do powietrza bogatego w tlen. W sobotê 25 stycznia 2014 byli¶my na naszych lipkowskich stawach ¿eby to sprawdziæ.
Zrobili¶my otwory przy pomocy m³ota 3kg i d³ugiego przecinaka. Okaza³o siê ¿e pokrywa lodowa jest niejako podwójna (dwuwarstwowa) i jej grubo¶æ to ok. 12 cm.
Jeszcze do ok. po³owy stycznia na stawie nie by³o lodu. Januszowi z Lipkowa uda³o siê nawet jednego dnia wyci±gn±æ kilkana¶cie p³oci. Doszli¶my wiêc do wniosku ¿e je¿eli taki lód utrzyma siê na stawie przez jakie¶ 2 - 3 tygodnie wówczas mo¿emy pojawiæ siê na akwenie w celu wyciêcia potrzebnych otworów.
Sprawdzali¶my te¿ stan zapory na rzeczce Lipkowiance. Wszystko dobrze wygl±da³o. Na samej rzeczce woda powy¿ej zapory stworzy³a grub± taflê, poni¿ej przy wartkim strumieniu tylko przy brzegach zamarz³a.

Rozmawiali¶my te¿ o powstaniu i rozbudowie nowej strony internetowej, która opisuje ¿ycie naszego stowarzyszenia.
Mówili¶my te¿ o potrzebie op³acenia sk³adek cz³onkowskich do koñca marca, ¿eby zd±¿yæ z zakupem ryb w gospodarstwach hodowlanych.


Okres ochronny na szczupaka


Osobom nale¿±cym do naszego ko³a wêdkarskiego przypominamy ¿e od 1 stycznia do 30 kwietnia obowi±zuje okres ochronny na szczupaka. W tym czasie nie wolno go ³owiæ i tym bardziej zabieraæ z ³owiska.
Po tym okresie mo¿liwy jest po³ów i zabranie z ³owiska tego gatunku je¿eli jego d³ugo¶æ wynosi co najmniej 50 cm.


Zawody wêdkarskie w Lipkowie


W sobotê 21 wrze¶nia 2013 r. od godziny 6:00 do 11:00 mia³y odbyæ siê zawody wêdkarskie na naszym lipkowskim akwenie. Na zebraniu ko³a ustalono ¿e s± one potrzebne i nasi ludzie s± zainteresowani nimi. Poza tym sam regulamin ko³a mówi ¿e wszyscy nale¿±cy maj± obowi±zek braæ udzia³ w zawodach. Informacja dotycz±ca zawodów zosta³a powieszona na tablicy og³oszeniowej przy stawie.
Zawody rozpoczê³y siê o godz. 6:30. W zwi±zku z tym ¿e uczestnicz±cych nie by³o zbyt wielu ustalono ¿e miejscówki nie bêd± losowane, ale ka¿dy zajmie dowoln±, wybran± przez siebie. Mo¿na by³o ³owiæ na jedn± wêdkê metod± sp³awikow±.
Zawody zakoñczono ok. godz. 9:30.
Zwyciê¿y³ Pan Jurek z Truskawia osi±gaj±c wynik 1,25 kg (³adny karp i spora krasnopióra);
Drugie miejsce zaj±³ Pan Janusz z Lipkowa wynikiem 0,95 kg (linek, karasie, p³ocie);
Trzecie miejsce Tomek z Lipkowa z wynikiem 0,32 kg (p³otki)
Czwarty by³ Pan S³awek z Koczarg z wynikiem 0,28 kg (³adny kara¶)
Inni uczestnicy zawodów strudzeni czy to nocn± prac±, czy te¿ mêcz±cym wêdkowaniem, czy to rozlicznymi obowi±zkami rodzinnymi - zrezygnowali z po³owów do koñca zawodów i opu¶cili ³owisko wcze¶niej.


 

 


Strona g³ówna