Archiwum artykułów

Poniżej znajdują się artykuły zamieszczane na stronie naszego stowarzyszenia wędkarskiego.


Sierpniowe koszenie


Hej wędkarze,
jeżeli miałaby ktoś ochotę pobiegać za kosiarką to zapraszam w sobotę od godz 9:00 na nasze łowisko LIN.


Pozdrawiam
SŁAWEK
Czerwcowe koszenie

W sobotę 05.06.2021 odbędzie się koszenie trawy wokół łowiska "LIN".
Tym razem chętnych do pomocy zapraszamy od godz. 16:00.

Dowództwo Koła

 

 


Kolejny amur

W środę 2-go czerwca 2021 Jan Krupa złowił kolejnego dużego amura. Tym razem okaz był większy. Jego długość to 91 cm.
Gratulujemy połowu i zdjęcie tej sztuki ląduje u nas w galerii.

 

 


(red.)


 

 


Wielka ryba

W galerii zdjęć umieściłem zdjęcie okazu jaki złowił 29 maja 2021 Jan Krupa. Ta sobotnia wielka ryba to amur długości 85 cm i 10 kg wagi.
Wygląda na to że zaraz po egzemplarzu złowionym przez Kamila w roku 2019 ten amur to druga co do wielkości ryba wyciągnięta na naszym łowisku.
Gratulujemy połowu !


(red.)Po drugim koszeniu

Jak podaje dowództwo naszego Koła: drugie, majowe koszenie trawy przebiegło pomyślnie. W sobotę 22 maja 2021 od godz. 9-tej rozpoczęto pracę. Udało się skosić cały zaplanowany teren. Pojawiło się 5 ludzi.
Dziękujemy wszystkim, którzy wzieli udział w tej pracy.

red.Dnia 22.05.2021 r. od godz. 9:00 odbędzie się koszenie trawy na naszym łowisku.
Chętnych do pomocy zapraszamy.
Pierwsze koszenie

W sobotę 8 maja 2021 od godz. 9:00 odbywało się przy naszym lipkowskim stawie pierwsze koszenie trawy. Tego dnia pojawiło się 5 ludzi z naszego koła w tym 4 wzięło udział w czynnościach koszenia. Ok. godz. 10:30 mieliśmy sprawę już załatwioną.
Jest prośba do wszystkich, którzy korzystają z kosiarek na kółkach (znajdujących się pod wiatą), żeby po skończonej pracy - oczyścić urządzenie.

Dziękujemy wszystkim biorącym czyny udział w sobotniej akcji.


RedakcjaW sobotę 1-go maja odbyły się nasze doroczne zawody spławikowe. Nad staw lipkowski dotarli Ci, którzy chcieli spróbować sił w rywalizacji. Zgodnie z ustaleniem na spotkaniu przed sezonem - spotkaliśmy się w pierwszym z rozważanych terminów. Niektórzy z nas uzasadniali że w weekend majowy nie będą mogli się pojawić, ale pozostali przyjeli ten termin. W sobotni poranek najpierw ok. godz. 7:00 odbyło się losowanie stanowisk i godz. 7:15 rozpoczęliśmy łowienie. Łącznie zebrało się 9-ciu uczestników zawodów + dwóch opiekunów nieletnich. Tego dnia było dość chłodno, a nawet momentami mrzyło. Połowy nie były duże. Łącznie złowiono 3 ryby. Zawody zakończyły się o godz. 11:00. Zwyciężył Tomek Gołębiewski z Koczarg, który złowił dwa karpie (jednego pełnołuskiego) o łącznej wadze 2 kg. Drugie miejsce zajął Gererd Stachelek z Koczarg, który złowił karpia 1,20 kg. Zwycięzy otrzymali nagrody, którymi były akcesoria wędkarskie.

Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy pozostałym uczestnikom za wzięcie udziału w zawodach.A poniżej dwa nagrania z zawodów


RedakcjaDoroczne zebranie koła - 10 kwietnia 2021.


W sobotę 10 kwietnia 2021 przy stawie lipkowskim odbyło się zebranie naszego koła "LIN". Wszystko odbywało się w reżimie sanitarnym z zastosowaniem maseczek. Jak każdego roku omawialiśmy sprawy koła. Pojawiło się 15 wędkarzy, którzy opłacili składkę. W tym roku nie zastosowano obniżonej składki dla pomagających w koszeniu trawy przy stawie. Każdy musi się zaangażować w pomoc przy tych pracach. W tym roku obowiązuje jednakowa składka roczna 200 zł. Jeżeli zarząd koła ogłasza że np. w drugą sobotę miesiąca będzie odbywało się koszenie, wtedy wszyscy którzy mogą się tym zająć proszeni są o zgłoszenie się do Prezesa. Jest prośba żeby każdy kto należy do koła angażował się w pracę. Wstępnie w tym sezonia nie przewidziano zakupu ryby, ale w trakcie rozmowy ustalono że być może jeżeli pojawi się taka możliwość zakupione będą karasie. Chociaż trzeba przyznać że były głosy żeby zostały też zakupione liny. Omówiono też umieszczanie wiadomości na stronie w dziale aktualności. Należy to robić rozważnie z zachowaniem interesu osób należących do koła.
Odnośnie zawodów, które co roku odbywają się na stawie - wybrano pierwszy z zaproponowanych terminów. Wszyscy, którzy byli na spotkaniu wiedzą jaki to dzień. (Zainteresowni nieobecni mogą skontaktować się ze Sławkiem w spr. szczegółów.) Tym razem na wniosek jednego z wędkarzy zawody odbędą się rano: ruszają godz. 7:00. Będziemy łowili na jedną wędkę, metodą spławikową. Baza będzie w tym miejscu gdzie odbyło się w tym roku doroczne zebranie koła. Po wylosowaniu numeru stanowiska rozchodzimy się na łowisko z zachowaniem bezpiecznych odległości. Uczestnictwo w zawodach to 20 zł. Jeszcze przed zawodami zarząd koła wyśle SMS z przypomnieniem.
Rozważane były osobne zawody dla dzieci w innym terminie. Okazało się że w związku ze zbyt małą ilością chętnych dzieci, te które pojawią się na zwykłych zawodach mogą w nich uczestniczyć pod opieką dorosłego.
I teraz ważne ogłoszenie:
W związku ze względami bezpieczeństwa i panującą pandemią, wyjątkowo na wiosenne zawody w tym sezonie proszeni są o przybycie JEDYNIE biorący udział w zawodach. W przypadku uczestnictwa dziecka proszony jest o przybycie jeden z rodziców do opieki nad małoletnim. W tym sezonie w czasie zawodów nie mogą uczestniczyć kibice. Z innych spraw należy wspomnieć że zaproponowano stworzenie alternatywnego źródła przesyłania informacji w naszym kole. Istnieje strona internetowa lin.waw.pl natomiast jeżeli będą chętni można pomyśleć o stronie facebook'owej albo grupie dyskusyjnej na What's Up-ie.
Poruszono te kwestię możliwości stworzenia kilku zejść do wody, poprzez zrobienie stopni (schodków) umożliwiających dostanie się do lustra wody.

red.

DOROCZNE SPOTKANIE przed sezonem 2021


W sobotę 10 kwietnia 2021 r. o godz. 17:00 przy stawie lipkowskim odbędzie się doroczne zebranie osób należących do naszego koła LIN.
Tego dnia będzie można rozliczyć składkę członkowską. Jest pomysł żeby wszystkie składki były tej samej wysokości (200 zł), ale będziemy o tym mogli pomówić. W tym sezonie wstępnie nie przewiduje się zakupu nowej ryby.
Miejmy nadzieję że uda nam się ustalić termin dorocznych zawodów spławikowych.
Wszyscy należący do naszego koła proszeni są o przybycie.


(Redakcja)
Dotlenianie akwenu

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się tej zimy do dotlenienia naszego stawu. Wiadomym jest że jeżeli zimą mamy akwen, który jest skuty lodem przez dłuższy czas - może dochodzić do tzw. przyduchy. Brak tlenu w zbiorniku może mieć poważne konsekwencje łącznie ze śnięciem ryb.
Jak zapewne wielu z Was zauważyło pojawili się przy naszym stawie tacy, którzy wyrąbali przeręble w lodzie znajdującym się na stawie i umieścili w nich trzcinę, żeby zachować cyrkulację powietrza.

Dziękujemy za Wasze zaangażowanie !

(Redakcja)
Jesień ze szczupakiemTo że w naszym zbiorniku jest nie mało szczupaka wiemy nie od dzisiaj. Jako drapieżnik dominuje w naszym stawie. Jesień to chyba najlepszy okres na jego połów. Jeszcze wiosną kiedy zakończy swoje tarło możemy liczyć na lepsze jego brania. Natomiast latem czasem nam się trafi, ale w tym okresie ma dużo drobnicy pod nosem. Jego zmysły nie są wtedy wyostrzone na nasze przynęty.

Tej jesieni ruszyliśmy z Jankiem jak co roku, żeby zapolować na tego "bandytę", który potrafi przyspożyć sporo emocji. Nie spodziewaliśmy się że ciepły wrzesień i dość ciepły październik przesuną sezon. Zazwyczaj na początku października i w połowie tego miesiąca trafialiśmy na tego łowcę białorybu. Tym razem pierwszy egzemplarz zatrzepotał w podbieraku Janka dopiero 2go listopada. Z czasem kiedy pojawialiśmy się na łowisku zauważyliśmy że wcześnie rano nie ma brań. Na początku listopada były ok. 8:00 - 9:00 a potem bliżej 11stej i 13stej pod koniec miesiąca. Łowiliśmy jak zawsze metodą spiningową. Ze trzy czy cztery sztuki nam się spięły, bo podczas uderzenia nie zacinaliśmy łudząc się że "szczupiec" sam się zaciął. Ogólnie należy podsumować że sezon 2020 był mniej obfity w złowione szczupaki względem zeszłego roku. Teraz udało nam się wyciągnąć 8 szt (Jankek 5, ja 3). Wszystkie po złowieniu, zmierzeniu i sfotografowaniu wróciły do wody. Najmniejszy liczył sobie 43 cm, największy 53 cm.

Pierwszy 02.11.2020 Drugi z 02.11.2020 Ten z 07.11.2020 14.11.2020 Ostatni 31.12.2020 drugie zdjęcie egzemplarza z 31 grudnia


Poza szczupakiem mieliśmy dwie ciekawostki. Mi się udało wyciągnąć okonia 23 cm na małą obrotówkę z czerwonym skrzydełkiem (przyznam że walczył jak mały szczupak) oraz łowiąc przez krótki czas na spławik wyciągnąłem 20 listopada ładnie wybarwionego (w kolorach ciemnożółto - pomarańczowym) karpia (miał chyba ze 35 cm długości).
Jako ciekawostkę powiem że ostatni: piąty szczupak Janka trafił mu się ostatniego dnia czyli 31 grudnia ok. 15-stej - kilka godzin przed zakończeniem sezonu wędkarskiego na naszym łowisku.
Dla wszystkich, którzy nie mają jeszcze dużej wprawy z tym drapieżnikiem podpowiem że podczas łowienia musimy zastosować przypon stalowy albo wolframowy. Adam - Janka kolega prowadził błystkę bez przyponu. Miał uderzenie "szczupca", który widać było że 'chodził' na wędce ale po jakiś 5 sekundach obciął żyłkę z blachą swoim szpalerem ostrych zębów i tyle go widzieliśmy.

Mój pierwszy 14.11.2020 drugi 14.11.2020 25.11.2020 okoń 26.12.2020 ten sam 26.12 karp z 20.11.2020

podpisano:
Tomek


Amur Janusza

1-wszego września 2020 otrzymałem od Janusza z Lipkowa zdjęcie z amurem. Podejrzewam że go złowił. Wygląda że ma jakiś metr długości. Jego ciężaru nie znamy, ale widać na oko że musiał mieć ładną wagę. Może kiedyś Janusz wyjawi nam te szczegóły.
Gratulujemy połowu!Zdjęcie umieszczamy w naszej galerii okazów.


red.Wrześniowe koszenie

W dniu 12.09.2020 od godz. 8:00 odbędzie się koszenie trawy na terenie łowiska "Lin". Chętnych do pomocy zaprasza Prezes Koła - Sławek.

Pomniejszona działka

Pod koniec sierpnia 2020 r. proboszcz lipkowskiej Parafii ks. Sobiecki powiadomił parafian że okazało się iż działka kościelna we fragmencie przy mostku i stawie leży na terenie należącym do Powiatu Warszawskiego Zachodniego. Ten pasek przy Lipkowskiej Wodzie, mostku biegnącym do kościoła i stawie jest fragmentem pasa drogowego i jest we władaniu władz powiatu.

Zaraz po ogłoszeniu tej nowiny Władze Powiatu wzięły się za odbudowanie i odrestaurowanie mostu. Położono nową płytę i teraz z początkiem września trwa jego renowacja.
Przy stawie przy którym łowimy zmniejszona została powierzchnia terenu od strony furtki wejściowej. Mamy nową rzeczywistość.red.
Lipcowe KOSZENIE

KOSZENIE !!! KOSZENIE !!! KOSZENIE !!!
W sobotę 11.07.2020 o godz. 16:00 przy naszym stawie odbędzie się koszenie.

Zarząd Koła zaprasza wszystkich chętnych.
Przedwakacyjne KOSZENIE

W sobotę 27.06.2020 od godz. 16:00 odbędzie się koszenie trawy wokół naszego lipkowskiego stawu.
Chętnych do pomocy ZAPRASZAMY.

Zarząd KołaNie wyszło z karpiem

16 czerwca 2020 r. to zły dzień dla naszego Koła. Nie wyszło nam z karpiem (24).
W kolejnych latach musimy pomyśleć o pewniejszym źródle zakupów. Trudno.
red.Koszenie czerwcowe

W dniu 13.06.2020 (sobota) od godz. 16:00 odbędzie się koszenie trawy wokół naszego stawu.
Chętnych do pomocy zapraszamy.Czerwcowe zawody
W sobotę 06.06.2020 w godz. 15:00 - 18:00 odbyły się na naszym lipkowskim stawie zawody wędkarskie. Jak zazwyczaj łowiliśmy na jedną wędkę, na spławik, a składka wynosiła 20 zł od łowiącego. Tego roku ilość uczestnisków zaskoczyła orgaznizatorów. Udział w zawodach wzięło 18 wędkujących plus kibice. Momentami było ok. 30 osób przy stawie.

W tym roku podobnie jak 2 lata temu zwyciężył Tomek Gołębiewski z Koczarg. Złowił łącznie 25,70 kg ryb. Było to konkretnie 12 karpi. Drugie miejsce zajął Tadeusz Sośnierz 14,70 kg ryb (chyba 6 karpi) i trzecie Mieczysław Sobczyk 13,30 kg ryb (chyba 5 szt).
Niedużo mniej złowił Krzysztof Wilk 13,00 kg ryb.
Kolejne miejsca zajęli:
piąte Lucjan Długosz 7,90 kg
szóste Gerard Stachelek 6,17 kg
siódme Kamil Szczepański 5,38 kg
ósme Tomek Druzd 4,15 kg
dziewiąte Pan Lucjan Szafrański 2,70 kg,
dziesiąte Pan Jerzy 2,69 kg. W tym przypadku był to jeden, ładny karaś srebrzysty.
Wyróżniony został też Tomek Druzd za złowienie największej ryby - karpia 4,15 kg.
Pozostałym nie udało się nic złowić. Może los uśmiechnie się do nich następnym razem ?

Zdarzyły się też na tym turnieju zabawne sytuacje. Jeden z wędkarzy nie zauważył jak podczas brania ryba wciągnęła wędkę do wody i dopłynęła z nią na środek stawu. Przy pomocy spininga i błystki udało się ją sprowadzić do brzegu.
Jeszcze inny z wędkarzy o mało nie wpadł do wody próbując wyciągnąć ładny okaz, ale udało się tego uniknąć.

Organizacja turnieju była bardzo dobra. Zajął się tym Lucjan Długosz ze Sławkiem. Był transparent przyciągający oko przechodniów, były nagrody, losowanie stanowisk, po zakończonym turnieju poczęstunek: gorące kiełbaski i frankfurterki, kawa, herbata itp.
Dziękujemy organizatorom za przygotowanie imprezy, a wszystkim uczestnikom za wzięcie w niej udziału.
Bravo!!(red.)Kolejne koszenie i ZAWODY

Jak podaje Prezes naszego Koła LIN: w dniu 30.05.2020 odbędzie się koszenie brzegów stawu. Wszyscy którzy chcą się wykazać, pomóc, mają wolną chwilę, w przyszłym sezonie liczą na niższą składkę - proszeni są o przybycie.

Natomiast w sobotę 06.06.2020 godz. 15:00 odbędą się doroczne ZAWODY WĘDKARSKIE. Jak zawsze łowimy na jedną wędkę metodą spławikową. Składka uczestnictwa to 20 zł.


Tegoroczne zarybienie

W środę 20 maja 2020 otrzymaliśmy rybę. Dostawca przywiózł nam zamówione 400 kg karpia o wielkości między 0,7 a 2 kg.
Do końca maja jest zakaz łowienia na stawie!!


Koszenie 16 maja

W sobotę 16 maja podczas umówionego koszenia o godz. 15:00 kosiarki wzięło do ręki dwóch ludzi należących do naszego Koła. Wcześniej, bo w tygodniu poprzedzającym sobotę Kamil wykosił brzegi stawu kosiarką na kółkach.
Miejmy nadzieję że następnym razem frekwencja będzie wyższa.

(red.)Po majowym spotkaniu

W tym roku spotkanie naszego Koła wyjątkowo odbyło się w maju. W sobotę 09.05.20 pojawiło się łącznie 15 ludzi łowiących przy lipkowskim stawie. Prezes Sławek zebrał składki i omówiliśmy sprawy Koła.
Ustaliliśmy że zarybienie w tym roku nastąpi jakoś na przełomie maja i czerwca, a po nim będzie okres karencji, gdzie przez pewien czas wstrzymujemy się z łowieniem (będzie ogłoszenie w tej sprawie na stronie i na tablicy przy stawie).
Po tym czasie zorganizowane zostaną zawody wędkarskie, ale Sławek wyraził zastrzeżenie że musi być minimum 10 uczestników.
Najbliższe koszenie trawy robimy w sobotę 16 maja o godz. 15:00.
Ustaliliśmy że w okresie wiosenno-letnim będziemy wykaszali brzegi stawu w każdą drugą sobotę miesiąca. Raczej o godz. 15-stej, ale jeżeli będzie gorąco - zrobimy ten zabieg z rana. O wszystkim wędkarze będą informowani.
W naszym Kole mamy nowych łowiących. Zachęcamy wszystkich zainteresowanych do jak najszybszego wpłacenia składek, żeby można pojechać i nabyć rybę (w zeszłym sezonie mieliśmy 23 - 24 łowiących).
W minionym sezonie pojawiały się głosy że wiszący przy stawie regulamin jest nieaktualny, bo np. wpisana tam długość karpia, którego można zabierać z łowiska jest zbyt mała (a w 2013 roku ustalaliśmy że ma to być 40 do 60 cm) więc trzeba wymienić w tablicy ten regulamin.
Piszący te słowa zredagował treść natomiast Darek Przybysz miał wydrukować i ewentualnie zalaminować regulamin i go powiesić. Dziękujemy Koledze za zaangażowanie.


(red.)


Doroczne spotkanie Koła Lin

W sobotę 09.05.20 r. o godz. 17:00 przy stawie lipkowskim odbędzie się spotkanie Parafialnego Koła Wędkarskiego Lin.
Na spotkaniu będzie można opłacić doroczną składkę za wędkowanie. Omówimy też sprawy dotyczące naszego koła.


(red.)Odwołane spotkanie


Doroczne spotkanie naszego Koła Wędkarskiego LIN w tym sezonie nie odbędzie się. Miało się ono odbyć w sobotę 21 marca 2020 r. ale ze względu na zagrożenie epitemiologiczne musi zostać odwołane.

Składki członkowskie uprasza się rozliczać z Prezesem koła. Potencjalni nowi chętni do przystąpienia - proszeni są o kontakt z Panem Sławkiem.

Jak co roku dla wszystkich, którzy w minionym sezonie pomagali wykaszać brzegi stawu składka w roku 2020 wynosi 150 zł. Pozostali opłacają składkę 200 zł.Redakcja


Doroczne spotkanie przed sezonem


W sobotę 21 marca 2020 r. o godz. 17:00 przy stawie lipkowskim odbędzie się doroczne spotkanie wszystkich należących do Koła Wędkarskiego "LIN", jak i tych którzy są zainteresowani wejściem do niego.

W tym dniu dobrze byłoby opłacić składki członkowskie. Będzie je zbierał Prezes Koła. Jak co roku dla wszystkich, którzy w minionym sezonie pomagali wykaszać brzegi stawu składka w roku 2020 wynosi 150 zł. Pozostali opłacają składkę 200 zł.

W powyższym terminie ustalimy jakie ryby nabędzie Koło, czy i kiedy zrobimy zawody wędkarskie i od kiedy ruszy sezon.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

Redakcja

Sezon szczupakowy

Sezon na szczupaka był w tym roku obfity. Tego gatunku jest w stawie lipkowskim dużo i ma się dobrze.
To że łowiąc wiosną czy latem niejednokrotnie widujemy atak "bandyty" jak o nim niekiedy mówią wędkarze - to jedna rzecz. Ale fakt że jesienią między październikiem a listopadem złowiłem z synem 13 szczupaków w ciągu 6 tygodni (6 wypadów na ryby) to drugi dowód na istnienie tej ryby w naszym łowisku.
Jesienią kiedy jest sezon na tego drapieżnika - łowiliśmy egzemplarze o wymiarach między 25 cm a 68 cm (najwięcej było takich między 51 a 53 cm). W przypływie miłosierdzia nie zabraliśmy żadnego z nich ze sobą, ale wszystkie trafiły ponownie do stawu.

Wszystkich z Was chcę uspokoić iż nie łowiliśmy z Jankiem tych ryb na żywca, który to sposób wśród niektórych jest kontrowersyjny i może powodować rzeczywiste cierpienie ryb (aczkolwiek nie jest zakazany krajowym prawem).
Poniżej zdjęcia wszystkich 13 sztuk, złowionych przez nas jesienią 2019.

ładny jesienny szczupiec jesienny szczupiecTomek


Żółw w naszym stawie

Gdybym go nie zobaczył na własne oczy to bym nie uwierzył. Na naszym lipkowskim stawie, na moją wędkę został złowiony żółw.
Był to początek sierpnia 2019, łowiłem na spławik. Branie, wędka wygięta w pałąk i nagle luz. Myślę sobie: pewnie poszedł węzeł na haczyku, albo żyłka była gdzieś przetarta. Potem brat wziął ciężką "blachę" i udało się zaczepić spławik z żółwiem i go ściągnąć do brzegu. Cały był zawinięty w splątaną żyłkę.

W Wikipedii przeczytałem że to żółw czerwonolicy, który pochodzi z Ameryki Północnej i w naszej szerokości geograficznej przetrzymuje zimy - zagrzebując się w mule.
Mam też dla Was ostrzeżenie: NIGDY nie przykładajcie mu palce do dzioba!! Kiedy odcinałem stalowymi nożyczkami żyłkę, która oplątała mu głowę - tak mocno chwycił ten stalowy przyżąd że nie chciał go puścić.

Pod odplątaniu i puszczeniu na trawę szybko (jak na żółwia) zbiegł na brzeg i zniknął w wodzie.
Tomek


Zwalone drzewo

Wakacje tego roku nas zaskoczyły. Latem zdziwiło nas zwalone drzewo. Przyzwyczailiśmy się do olszaka stojącego po zachodniej stronie stawu. Dawał nam cień, wrósł w krajbraz naszego akwenu. Niestety oglądając pień zobaczyliśmy że drzewo było chore. Lata całe pochylone, natura zrobiła swoje.
Dziękujemy wszystkim którzy zajęli się uporządkowaniem terenu i wyciągnięciem drzewa ze stawu.


(red.)
Rozczarownie

W sobotę 18 maja 2019 godz. 15:00 na stawie w Lipkowie nie odbyły się zawody wędkarskie. Niektórzy z nas czekali na ten turniej cały rok. Niestety ze względu na obecność 9 osób ustalono że zawody nie odbędą się. Niektórzy przybyli ok. 15:30 byli zdania że na tą godzinę ustalono zawody.
Niestety piszący te słowa nie był obecny na spotkaniu przed sezonem i nie może wypowiedzieć się w tej kwestii.
Wędkarze którzy pozostali na łowisku łowili ładne sztuki m.in. Tomek z Koczarg złowił kilka karpii, ale też Janek z Tomkiem z Lipkowa złowili m.in. karasia 39,5 cm i karpia 50 cm.
Miejmy nadzieję że następnym razem zawody się odbędą i wyłonimy wędkarza roku naszego łowiska.

(red.)
Kwietniowe spotkanie

W sobotę 6-go kwietnia o godz. 17stej odbyło się doroczne, wiosenne spotkanie naszego koła wędkarskiego. Tego dnia pojawiło się 12 osób. Rozmowa toczyła się w temacie ewentualnej podwyżki, ale ostatecznie nie zdecydowano się na nią.
W związku z późną porą na zakup ryby oraz faktem że nasz dotychczasowy dostawca uważa że nasze zamówienie rzędu 200 kg ryb to mała kwota - w tym sezonie nie odbędzie się zarybienie. Składki zostaną przeznaczone na paliwo oraz odłożone do przyszłego sezonu.
Na zebraniu ustalono że zawody odbędą się w sobotę 18 maja 2019 tym razem po południu. Spotkanie przed zawodami godz. 14:30 tego dnia, rozpoczęcie zawodów 15:00 i łowienie do godz. 18:00. Oczywiście jak zawsze łowimy na jedną wędkę metodą spławikową.

Odnośnie rozpoczęcia sezonu to JUŻ można łowić na naszym łowisku.
Oczywiście pamiętamy o okresie ochronnym na szczupaka - do końca kwietnia.


(red.)
Wzmocnienie brzegów

Dziękuję wszystkim, którzy na jesieni (głównie we wrześniu) wzmacniali brzegi naszego stawu. Poszły w ruch stalowe siatki, kamienie i wasza robota. Dzięki wielkie za tą akcję. Niektórzy z nas nie mogli się pojawić, ale my - pozostali jesteśmy wam wdzięczni - działacze.

Dzięki !

Tomek

Doroczne zebranie

Szanowni wędkarze naszego lipkowskiego stawu,
musimy odbyć doroczne spotkanie.
W sobotę 6-go kwietnia 2019 o godz. 17:00 spotykamy się przy naszym łowisku.
Przynosimy kasę na składkę członkowską. Pojawił się pomysł żebyśmy trochę zwiększyli wielkość składki. Porozmawiamy o tym na spotkaniu.
Do zobaczenia w sobotę przy stawie !!(red.)
Kosiliśmy


W sobotę 19 maja 2018 r. kosiliśmy trawę porastającą brzegi naszego stawu. Od godziny 8:00 kosiło nas całych trzech. Po godzinie dołączył jeszcze jeden uczestnik. Widać że ekipa na takie akcje jest bardzo liczna, zwarta i gotowa.
;)


(red.)

Zawody 2018


We wtorek 1-go maja 2018 r. odbyły się doroczne zawody wędkarskie na naszym lipkowskim stawie.
Zebraliśmy się o godzinie 7:00. Opłata składki, losowanie stanowiska i ruszamy z łowieniem.
Zawody rozpoczęło 12 zawodników. Niestety jeden zrezygnował na początku rywalizacji, a kolejny niedługo przed ich zakończeniem (widząc że ma słaby wynik).
Pogoda była dobra: ciepło, lekki wiatr (wschodni do południowego) i co najważniejsze brały ryby! Chyba pierwszy raz byłem na zawodach na naszym stawie gdzie KAŻDY zawodnik coś złowił. Głównie do siatek wpadały karpie.

Zawody zakończyły się o godz. 11:00. Niestety spotkanie tego dnia momentami było jakieś bardzo nerwowe. Czy to przy rezygnacji jednego z zawodników, czy potem podczas ważenia ryb.

Zawody w tym roku wygrał bezapelacyjnie Tomek Gołębiewski z Koczarg z rewelacyjnym wynikiem 19,07 kg złowionych ryb.
Drugie miejsce zajął Pan Jurek 9,53 kg złowionych,
trzecie Piotrek Leszczyński z wynikiem 7,18 kg (w tym jeden bardzo ładny, duży karp).
Na kolejnych miejscach znaleźli się:
Pan Lucek z wynikiem 6,68 kg, Janusz 5,63 kg i nieletni Janek 4,45 kg. Powyższe sześć miejsc było nagrodzone dyplomami i upominkami rzeczowymi.
Dalsze wyniki to Tomek 2,93 kg, Tadek 2,35 kg, Sławek 2,2 kg i Andrzej 0,51 kg.
(red.)
Zarybienie 2018


Dnia 20.04.2018 r. nastąpiło doroczne zarybienie naszego stawu.Informację o tym i zdjęcia otrzymaliśmy od Piotrka Leszczyńskiego. Dzięki.

(red.)

Po marcowym spotkaniu


W sobotę 17-go marca 2018 r. pogoda była nieciekawa na spotkanie przy naszym stawie lipkowskim. Było mroźno, trochę wietrznie i leżał śnieg. O godz. 17-stej przyszło tylko 8 osób. To doroczne spotkanie miało za zadanie ustalić składkę roczną oraz uzgodnić termin dorocznych zawodów wędkarskich.
Ustalono że składka wynosi 150 zł dla tych którzy w zeszłym sezonie pomagali kosić trawę i 200 zł dla pozostałych.
Zarząd koła prosi o uiszczenie składki do końca marca.

Odnośnie otwarcia sezonu ustalono go na 01.05.2018 (wtorek). Tego dnia odbędą się też zawody spławikowe.

(red.)


Doroczne spotkanie przed sezonem '2018'


W sobotę 17 marca 2018 r. o godz. 17:00 przy naszym stawie lipkowskim odbędzie się doroczne spotkanie przed sezonem '2018'. Na tym spotkaniu będzie można opłacić składkę członkowską na obecny sezon. Jeżeli ktoś pomagał wykaszać w minionym sezonie trawę opłaca składkę roczną 150 zł, pozostali 200 zł. W minionym sezonie do koła należało 26 ludzi, mamy więc kilka wolnych miejsc. Gdyby był ktoś zainteresowany dołączeniem do nas to jest taka możliwość.
Na tym marcowym spotkaniu omówimy sprawy organizacyjne naszego koła (datę rozpoczęcia sezonu, termin zawodów, sprawę ryb itp).
Zachęcamy wszystkich należących do koła "LIN" o pojawienie się na nim.

Kosimy, kosimy !!


Szanowni Panowie,
coś trzeba zrobić z tym koszeniem, bo nie ma ludzi żeby się tym zająć. Ciągle Ci sami przychodzą do działania.
W sobotę było zebranie i przyszło raptem 6 ludzi (w tym 2 przypadkowo bo pojawili się na rybach).
W najbliższą sobotę 1-go lipca o godz. 16:00 spotykamy się i działamy. Dobrzy gdyby przyszedł każdy kto może pomóc w robocie.
Jest morko i ciepło. Trawa szybko rośnie (a są jeszcze obszary brzegów nie ruszone) i trzeba wejść tam z kosą czy kosiarką.
Jak przyjdzie ekipa to 2 godziny i mamy pozamiatane.

Do boju Koledzy!! Działamy, działamy !! :)TomekZebranie koła "LIN"


W sobotę 24 czerwca 2017 r. o godz. 17:00 na stawie w Lipkowie odbędzie się ZEBRANIE wszystkich należących do koła wędkarskiego "LIN".
Na zebraniu zostaną omówione sprawy dalszego działania naszego koła wędkarskiego.
Zachęcamy do przyjścia.


(red.)

Drugie koszenie tego miesiąca


W sobotę 17 czerwca 2017 w godz. 15:45 do 19:00 odbywało się kolejne czerwcowe koszenie trawy na naszym łowisku. Tydzień wcześniej trzem ludziom nie udało się skosić całości. Tym razem w ruch poszły dwie kosiarki na kółkach, kosiarka żyłkowa i jedna kosa ręczna (tzw. "moja - twoja"). Teraz przyszło czterech chętnych, którzy w większości dokończyli koszenie.
(red.)

Czerwcowe koszenie.


W sobotę 10.06.2017 w godz. 15:30 - 16:50 mięliśmy na naszym stawie koszenie trawy. Pojawiło się aż trzech ludzi, którzy skosili około połowy całego zaplanowanego terenu. W następną sobotę 17.06.2017 od godz. 16-stej będziemy kontynuowali te prace. Mamy nadzieję je skończyć. Zapraszmy wszystkich którzy chcięliby pomóc w tym zadaniu.


(red.)


Wiosenne zawody 2017


W sobotę 6-go maja 2017 w godz. 16:00 - 19:00 odbywały się na naszym stawie doroczne zawody wędkarskie. Jak zawsze: jedna wędka, spławik, możliwość nęcenia.

Na łowisku pojawiło się 10 wędkarzy, szybkie losowanie stanowisk i połów.
Były pewne części stawu gdzie ładnie brało, były miejsca gdzie nawet nic nie pyknęło, nawet ruchu spławika. Łącznie 5 ludzi coś złowiło. Ważenie ryb i oto jak wyglądały wyniki:
Pierwsze miejsce Tadek 11,8 kg (ponad 30 karpików),
drugie miejsce Janusz z Lipkowa 7,3 kg ryb,
trzecie miejsce Mietek z Izabelina 4,3 kg,
czwarte miejsce Janek z Lipkowa 0,35 kg (1 karpik)
Karpika złowił też Rafał z Koczarg, ale zniechęcony słabym wynikiem wypuścił go.
Wszystkie złowione ryby to mały karpik tzw. "kroczek" zarybiony w tym sezonie. Po zakończeniu zawodów całość złowionych ryb została wypuszczona do stawu.
Na koniec zwycięzcy mogli wybrać sobie nagrody, którymi były akcesoria wędkarskie.
Dziękujemy wszystkim którzy przyczynili się do zorganizowania zawodów!


(red.)

Dzisiejsze zawody - przypomnienie!Przypominamy wszystkim wędkarzom naszego koła że dzisiaj w sobotę 06.05.2017 o godz. 16:00 odbędą się zawody wędkarskie na naszym stawie lipkowskim. Łowimy jedną wędką na spławik. Opłata 20 zł.
Przybądźmy licznie na nasze doroczne zawody! Hej!

(red.)
Wpuściliśmy rybę


W środę 29 marca 2017 odbyło się wpuszczenie do naszego stawu zakupionej ryby. Było jej łącznie ok. 300 kg, w większości karp kroczek o wadze ok. 30 dkg. O tego dnia aż do otwarcia sezonu '2017' czyli do 29 kwietnia 2017 obowiązuje zakaz połowu w naszym akwenie.


(red.)(09.04.2017)

Nasze połowy w zeszłym sezonie ?


Szanowni Wędkarze koła Lin:
na marcowym zebraniu w tym roku nie były zbierane książeczki, do których w zeszłym sezonie wpisywaliśmy złowione ryby. Do końca nie wiadomo ile ryby udało nam się wyciągnąć. Z racji tego że wiosną 2016 ryba nie była wpuszczana do naszego stawu - niewiele jej łowiliśmy. Gdybyście jednak chcieli podać co i kiedy udało Wam się wyciągnąć, widzielibyśmy jaka ryba w którym okresie lepiej bierze i na co można się nastawiać ? Swoje wyniki można mi podesłać na adres: tdd@tlen.pl i wrzucimy tu na stronę.

To może zacznę od siebie i Janka. Poniżej podaję jedynie większe egzemplarze (bez drobnicy jak płotki itp).

02.05.2016: karp 36 cm - złowiony z gruntu, oczywiście wypuszczony;
08.05.2016: karaś 38,5 cm (Janka) złowiony rano na spławik;
09.07.2016: lin 31,5 cm - złowiony rankiem na mannę, na spławik;
11.11.2016: szczupak 47 cm - złowiony rano na spining, oczywiście wypuszczony;
11.11.2016: szczupak 53 cm - złowiony rano na spining;

Tomek


Po zebraniu 18 marca 2017

Pomimo deszczowej pogody na zebranie w sobotę 18 marca o godz. 16:00 przyszło 16 ludzi.
W tym czasie zbierano składkę członkowską: 150 zł dla pomagających w zeszłym sezonie kosić trawę i 200 zł dla tych którzy nie mięli na to czasu albo ochoty.
W zeszłym sezonie Koło nie kupowało ryby ze względu na wygórowaną cenę. Teraz jest ona ok. 30 % niższa i planujemy kupić około 300 kg ryby.

Podczas zebrania ustalono że otwarcie sezonu "2017" nastąpi w sobotę 29 kwietnia 2017 r.


Podjęto też decyzję o dorocznych zawodach wiosennych. W związku z tym że niektórzy wyjadą na długi weeckend, a chcielibyśmy wszystkim dać szansę wzięcia udziału w rywalizacji wędkarskiej, to zawody odbędą się w sobotę 6-go maja 2017 r. o godz. 16:00. Składka za zawody to 20 zł i łowimy jak zazwyczaj: jedna wędka, metoda spławikowa.
Zakończymy zawody ok. godz. 19:00 albo 19:30.

Natomiast odnośnie składek prosimy aby zostały one dokonane do końca marca, bo później trudno będzie kupić rybę.
(red.)Doroczne zebranie naszego kołaW sobotę 18 marca 2017 r. o godz. 16:00 przy naszym lipkowskim stawie, odbędzie doroczne zebranie osób należących do koła wędkarskiego LIN. O przybycie proszeni są wszyscy, którzy należą do koła.
Zbierana będzie coroczna składka członkowska. Podobnie jak w latach minionych: Ci którzy w zeszłym sezonie pomagali w koszeniu trawy porastającej brzegi stawu opłacają składkę 150 zł, pozostali 200 zł.
Na zebraniu omówione będą sprawy organizacyjne.(red.)Po wrześniowym zebraniu koła.


W piątek 23 września 2016 odbyło się zebranie wędkarzy naszego koła. Przyszło łącznie 8 ludzi. Omówiono sprawę dorocznego zarybienia stawu, które nie odbyło się na wiosnę ze względu zbyt wysoką cenę ryby.
Poza tym planujemy wzmocnienie płytami betonowymi burty na grobli. Jest to związane z osuwaniem się ziemi i jej wypłukiwaniem przez fale. Potrzebni będą ludzie do pomocy przy tej robocie.
Szczegóły odnośnie tej akcji będą podane w terminie późniejszym (ale wstępnie będzie to jesień tego roku).

 


(red.)

Zebranie wędkarzy naszego koła.


W dniu 23.09.2016 (piątek) o godz. 17:30 odbędzie się zebranie wędkarzy P S W.
Pozdrawiam PREZES.


Lipcowe koszenie - sobota


W sobotę 16 lipca 2016 o godz. 16:00 (jeżeli pogoda pozwoli) odbędzie się koszenie traw porastających brzegi naszego stawu lipkowskiego. Mamy 3 kosy żyłkowe i 2 spalinowe na kółkach. Ewentualnie jeżeli będzie nas więcej - trzeba będzie przynieść jakieś narzędzia własne.
Zapraszamy wszystkich mogących pomóc w tych pracach.


(red.)


Ogłoszenie: Lipcowe zebranie - obowiązkowe


W dniu 09.07.2016 (sobota) o godz. 17:00 odbędzie się spotkanie wszystkich należących do naszego Koła Wędkarskiego LIN. Obecność na tym zebraniu jest obowiązkowa.
Zostaną na nim omówione sprawy organizacyjne naszego koła.

(red.)


Kolejne koszenie - ogłoszenie


W dniu 4 czerwca 2016 r. o godz. 16:00 (sobota) odbędzie się kolejne koszenie trawy na stawie.
Liczymy że pogoda dopisze.

(red.)


Majowe koszenie


W sobotę 21 maja 2016 o godz. 16:00 odbyło się koszenie traw porastających nasz lipkowski staw. Pojawiło się 5 należących do koła, którzy trzema kosiarkami żyłkowymi i dwoma spalinowymi na kółkach - oblecieli cały staw.

 


(red.)


Pierwsze zawody w sezonie 2016 - najważniejszy turniej


Sobota 30 kwietnia 2016 była datą zmagań najważniejszego turnieju w sezonie: wiosennych zawodów wędkarskich 2016 naszego koła "LIN". Łącznie pojawiło się 11 wędkarzy. Przybycie, powitanie, losowanie (składka turniejowa) i godz. ok. 6:50 rozpoczęliśmy. Na początku słabo długo, długo nic, potem jeden coś przyciął, dalej nic, drugi przyciął, potem długo nic.
W międzyczasie zawodnicy pomogli przenieść konstrukcje mające służyć jako zadaszenia przy kaplicy. Ciężkie było ustrojstwo i kilku chłopa musiało się nieźle napocić aby przenieść 2 stalowe konstrukcje.
Potem zawodnicy wrócili za stanowiska połowowe. Wówczas zostało mało czasu do godz. 11:00 kiedy przewidziany był koniec zawodów.
Jeszcze kilku coś złowiło i oto jak przedstawiała się klasyfikacja końcowa:

Pierwsze miejsce Rafał Graszka z Koczarg Starych 0,64 kg (złowiony piękny, wypasiony karaś),
drugie miejsce Janek Druzd z Lipkowa 0,51 kg (też ładny karaś, ale trochę mniejszy od Rafała i nie taki gruby, długość ryby 38 cm),
trzecie miejsce Piotrek Leszczyński z Koczarg Starych 0,43 kg (karp),
Jurek z Truskawia 0,41 kg (też karp),
i Janusz z Lipkowa 0,33 kg (karp).

 


Po zakończeniu zawodów ogłoszono zdjęcie zakazu spiningowania, który był wprowadzony w zeszłym roku ze względu na niski poziom wody.
Sezon wędkarski 2016 rozpoczął się w niedzielę 1-go maja 2016 o godz. 17:00.


(red.)


Pierwsze koszenie w sezonie 2016


W sobotę 23.04.2016 niektórzy z wędkarzy naszego koła wzięli udział w pierwszym koszeniu trawy w sezonie 2016.


(red.)


Problem z zakupem ryby


Szanowni wędkarze naszego koła:
jest problem z zakupem ryby tej wiosny 2016. Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują że tegoroczne zarybienie nastąpi jesienią. Nasz dostawca ryby (od którego co roku ją braliśmy) zaśpiewał nam zaporową cenę (jakieś 20-25 zł za kg). U innych dostawców jest podobnie. W związku z powyższym jesteśmy zmuszeni przesunąć termin zarybienia ponieważ istnieje duże prawdopodobieństwo, że wówczas cena znacznie spadnie.


(red.)


Marcowe zebranie 2016


W sobotę 12 marca 2016 o godz. 16:00 przy stawie lipkowskim spotkali się należący do naszego koła wędkarskiego. Łącznie pojawiło się 18 osób. Przychodzący opłacali składkę członkowską 200 zł, ewentualnie jeżeli kosili trawy w minionym sezonie 150 zł. W tym momencie (wstępnie) w naszym kole znajduje się jakieś 30 osób.

Na spotkaniu ustalono że opłat za sezon 2016 należy dokonywać do końca marca! Ewentualnie w uzasadnionych przypadkach ostatecznie do 10 kwietnia, bo później dowództwo naszego koła jedzie po rybę.

Wymiary ryb jakie można łowić w tym sezonie pozostają bez zmian: karp 40 - 60 cm, szczupak 50 cm, lin 30 cm. W tym sezonie zostaje zdjęty zakaz łowienia amura. Jego wymiar ochronny wynosi 50 cm.
Ochronie nadal podlegają miętus i jesiotr.
Zawody wędkarskie zostaną rozegrane w sobotę 30 kwietnia 2016. Zbieramy się godz. 6:30, losujemy stanowiska i godz. 7:00 startujemy. Koniec zawodów planowany jest na godz. 11:00. Składka to 20 zł na nagrody dla zwycięzców. Tradycyjnie można łowić jedną wędką metodą spławikową. Były też dyskusje odnośnie nęcenia, ale ostatecznie z obostrzeń zrezygnowaliśmy. Jest tylko prośba żeby nie przesadzać z zanętami.

Otwarcie sezonu planowane jest na 1-go maja. Wtedy też zapadnie decyzja odnośnie zdjęcia zakazu spiningowania.

 


(red.)


Zebranie przed sezonem '2016'


W sobotę 12 marca 2016 r. o godz. 16:00 przy naszym stawie w Lipkowie odbędzie się; doroczne zebranie wędkarzy należących do naszego koła.
Ci którzy planują do niego należeć w tym roku, proszeni są o przyniesienie składki. Wstępnie wynosi ona tyle co w zeszłym sezonie: 200 zł, chyba że wędkarz pomagał przy porządkowaniu terenu w minionym roku (wtedy 150 zł).
Na tym spotkaniu ustalimy szczegóły połowu w sezonie 2016, wymiary ochronne ryb, może jakiś termin zawodów itp.
Nowi członkowie będą mieli możliwość dołączenia o ile zwolnią się jakieś miejsca.

Zapraszamy do przyjścia na to spotkanie.


(red.)


Kolejne ładne okazy

Rafał Graszka z Koczarg błysnął w sezonie 2015 wyciągnięciem dwóch ładnych okazów. Były to amury, które dostarczyły emocji przy holowaniu i wyciąganiu na brzeg.
Pierwszego Rafał wyciągnął na przełomie lipca i sierpnia metodą spławikową w porze popołudniowej.
Drugi złowiony był w połowie września na grunt i mierzył 70 cm długości.
W związku z tym że w sezonie 2015 mamy zakaz zabierania amura ze sobą z łowiska - obydwa egzemplarze trafiły z powrotem do stawu.

Gratulacje Rafał za wyciągnięcie takich pięknych sztuk. Wygląda na to że stajesz się wędkarzem sezonu 2015! Ktoś złowił tego roku większe ryby ? Chyba mamy obok Mietka z Izabelina - kolejnego speca od połowu amurów :)
Bravo !

wrześniowy okaz letni okaz


Piękny amur

W czwartek 09.07.2015 r. ok. godz. 6:30 jeden z wędkarzy naszego koła wyciągnął na stawie lipkowskim ładny okaz ryby. Znakomitym wędkarzem okazał się Pan Mieczysław Sobczyk z Izabelina, który wyholował amura o długości 67 cm. Podejrzewa że na oko ryba mogła ważyć ok. 4 kg. Przynętą był biały robak plus tajemniczy dodatek :)
Okaz kilka minut walczył, ale w końcu udało się go umieścić w podbieraku.
Na naszym stawie w sezonie 2015 obowiązuje zakaz zabierania amurów z łowiska, w związku z tym po zmierzeniu i sfotografowaniu amur został wypuszczony do akwenu z którego był wyciągnięty.
Gratulujemy Panu Mietkowi znakomitego połowu i emocji związanych z holowaniem ! :)


Majowe koszenie

W sobotę 30.05.2015 r. o godz. 8:00 rozpoczęło się pierwsze wspólne w tym sezonie koszenie trawy na stawie lipkowskim. Udział w nim wzięło 4 ludzi, którzy kosili + doszło 2 którzy zajęli się grabieniem. Ze względu na bierzmowanie, które miało się odbyć tego dnia w pobliskiej kaplicy parafialnej pracę wykonywano do godziny 10:00.
Dziękujemy przybyłym za wzięcie udziału we wspólnej akcji.


Zawody wędkarskie: maj 2015

 


W piątek 1-go maja 2015 r. ok. godz. 6:00 na stawie lipkowskim rozpoczęy się zawody wędkarskie. Udział brali należący do koła 'LIN'. Przybyło 18 ludzi. Najpierw uczestnicy losowali stanowisko, opłacali składkę za udział w zawodach (20 zł) i przygotowywali się do połowu. Standardowo można było łowić jedną wędką, metodą spławikową. W ruch poszły różne zanęty i przynęty. Łowiono do godz. 10:15.
Zawody zwyciężył Rafał z Koczarg wynikiem 3,30 kg (z między innymi pięknym karasiem 1,60 kg wagi i długości 38 cm, tzn. od tej wagi należy odjąć wagę plastikowego kubełka w którym był ważony ok. 0,4 kg), drugi był Tomek 'Listonosz' 3,22 kg (4 karpie), trzeci Piotrek Leszczyński z Koczarg 3,07 kg złowionych ryb.
Poza powyższymi graczami którzy stanęli na pudle otrzymując upominki wędkarskie - jeszcze siedmiu innych mogło cieszyć się rybami w siatce.
Poniżej pełny wykaz łowców majowych zawodów:

Rafał z Koczarg 3,30 kg
Tomek "Listonosz" 3,22 kg
Piotrek Leszczyñski z Koczarg 3,07 kg
Tomek z Lipkowa 2,60 kg
Marek 1,71 kg
Janek z Lipkowa (nie skończył jeszcze 6 lat) 1,62 kg
Mietek 1,28 kg
Jurek 1,17 kg
Tadeusz 1,07 kg
Paweł z Lipkowa 1,00 kg

 


Wyróżnienie otrzymał też Janek z Lipkowa, który dopiero za 3 miesiące skończy 6 lat. Prawie samodzielnie złowił dwa karpiki (osobiście nęcił, zakładał robaki, zacinał ryby i je ściągał). Tatuś natomiast musiał pomóc podebrać ryby, żeby chłopaczyna nie wpadł do wody. Mały wędkarz otrzymał w nagrodę ładny 5g spławik.


Zarybienie w sezonie 2015


W sobotę (11 kwietnia 2015) została zakupiona ryba na staw lipkowski. We wczesnych godzinach popołudniowych przedstawiciele naszego koła przywieźli ją na akwen. Tego dnia wpuszczono 103 kg karpia, 85 kg lina i 20 szt. jesiotra. W najbliższych dniach zostanie dokupione jeszcze trochê karasia.

 


Dziêkujemy osobom zaanga¿owanym w zarybienie za po¶wiêcenie swojego czasu na zakup, przywiezienie i wpuszczenie ryb.

Jednocze¶nie przypominamy ¿e do dnia 1-go maja 2015 r. obowi±zuje okres ochronny na po³ów wszystkich gatunków ryb w naszym stawie.

Z ciekawostek podpowiem ¿e na stawach w Zielonkach od tego sezonu (podobnie jak na naszym) obowi±zuje dla karpia minimalny wymiar ochronny 40 cm.


Doroczne zebranie ko³a: marzec 2015 - relacja


W sobotê 14 marca 2015 r. o godz. 16:00 odby³o siê doroczne spotkanie osób nale¿±cych do ko³a wêdkarskiego LIN w Lipkowie.
£±cznie przyby³o 23 osoby. Rozmawiano o sprawach zwi±zanych z zarybieniem stawu nowymi rybami, o terminie wp³acania sk³adek cz³onkowskich a tak¿e o nowych wymiarach ochronnych dla ryb zabieranych z ³owiska.
Ustalono tak¿e ochronê roczn± dla dwu gatunków ryb, a tak¿e termin zawodów wêdkarskich.
Podczas zebrania ustalono ¿e:

  • Oficjalne otwarcie sezonu wêdkarskiego 2015 w naszym kole rozpocznie siê z dniem 1 maja 2015 r.
  • Sk³adka cz³onkowska na rok 2015 wynosi 200 z³, chyba ¿e nale¿±cy do ko³a w roku 2014 zajmowa³ siê porz±dkowaniem terenu wokó³ stawu, wówczas sk³adka dla niego wynosi 150 z³.
  • Do dnia 02.04.2015 r. nale¿y wp³acaæ sk³adkê cz³onkowsk± na rok bie¿±cy. Osoby które w terminie nie dokonaj± wp³aty zostan± wykluczone z ko³a.
  • Wprowadza siê zmianê w regulaminie wêdkowania:
    Wymiar ochronny dla karpia wynosi co najmniej 40 cm i nie wiêcej ni¿ 60 cm. A wiêc zarówno mniejszych, jak i wiêkszych egzemplarzy nie wolno zabieraæ z ³owiska.
  • Przed³u¿a siê na rok 2015 zakaz ³owienia zarówno amura jak i miêtusa.
  • Dnia 1-go maja 2015 r. od godz. 6:00 odbêd± siê zawody wêdkarskie na naszym stawie.
    Standardowo bêdzie mo¿na ³owiæ jedn± wêdk±, metod± sp³awikow±. Wpisowe to 20 z³.

 


Po odbyciu o¿ywionej dyskusji obrady zakoñczono.


Marcowe zebranie naszego ko³a


Na naszej stronie w dziale "Og³oszenia" znajduj± siê szczegó³y dotycz±ce marcowego spotkania, na którym powinni pojawiæ siê wszyscy nale¿±cy do ko³a LIN.


¯yczenia Noworoczne na rok 2015


Z okazji zbli¿aj±cego siê Nowego Roku 2015 sk³adamy wszystkim nale¿±cym do naszego Ko³a Wêdkarskiego Lin - najlepsze ¿yczenia:
po³amania kija,
du¿ych okazów z³owionych zarówno na naszym stawie, jak i innych akwenach,
wielu pozytywnych wra¿eñ i spokojnego odpocznienia w chwili relaksu nad wod±.

Powodzenia wêdkarze ! :)podpisano: redakcja strony


P.S.
A mo¿e w nadchodz±cym sezonie trafi siê rybka której jeszcze nie mieli¶cie okazji z³apaæ ?


Zawody wêdkarskie: wrzesieñ 2014


W sobotê 13 wrze¶nia 2014 r. odby³y siê zawody wêdkarskie osób nale¿±cych do ko³a wêdkarskiego "LIN". Nad stawem w Lipkowie pojawi³o siê 11 uczestników. Zawody rozpoczê³y siê ok. godz. 15:00 i trwa³y do ok. 18:30. £owiono jedn± wêdk±, metod± sp³awikow±.

Zwyciêzc± zawodów zosta³ Pan Tomek Go³êbiewski z Koczarg ³owi±c 2,20 kg ryb. W jego siatce znalaz³y siê 2 karpie, 1 lin, 1 amur. Drugie miejsce zaj±³ Pan Lucjan z wynikiem 2,03 kg (3 karpie + 1 amur). Trzeci by³ Pan S³awek (Prezes naszego ko³a) z wynikiem 1,93 kg ryb (3 karpie + 1 krasnopióra). Zwyciêzcy otrzymali: pude³ko na akcesoria wêdkarskie, wêdkê teleskopow± i podbierak. By³y te¿ wyró¿nienia za czwarte i pi±te miejsce - nagrodzone ¿y³k± wêdkarsk± i haczykami.

 


W imieniu swoim i naszej spo³eczno¶ci wêdkarskiej: dziêkujê organizatorom za przygotowanie zawodów, natomiast zwyciêzcom gratulujê osi±gniêtego wyniku.
Bravo!


Wrze¶niowe zawody


Na naszej stronie w zak³adce "Og³oszenia" znajduj± siê szczegó³y dotycz±ce planowanych wrze¶niowych zawodów wêdkarskich.


Lipcowe koszenie


W pi±tek 18-go i sobotê 19 lipca 2014 nale¿±cy do naszego ko³a wêdkarskiego LIN zajêli siê koszeniem traw porastaj±cych brzegi stawu lipkowskiego. W pi±tkowe popo³udnie panowie: Janusz z kosiark±, Jurek z kos± klasyczn± i Mietek z grabiami walczyli z bujn± ro¶linno¶ci±. W sobotni poranek S³awek, Piotrek, Janusz, Pawe³ i Tomek dzia³ali spalinowymi kosami rêcznymi (¿y³kowymi) i jedn± kos± klasyczn± (typu "moja-twoja").
Ta dwudniowa akcja zakoñczy³a siê z sukcesem wykoszeniem obrze¿y stawu. Wprawdzie Tomek zosta³ udziabany przez jakiego¶ robala czy szerszenia, ale robota zosta³a wykonana prawid³owo.
W przysz³o¶ci zachêcamy pozosta³ych ludzi nale¿±cych do naszego ko³a, do branie udzia³u w podobnych akcjach i dbania o okolicê naszego akwenu.


Majowe porz±dkowanie terenu


W sobotê 24 maja 2014 na stawie lipkowskim odbywa³o siê porz±dkowanie terenu. Przyby³o a¿ sze¶ciu panów, którzy ³owi± na naszym akwenie. Wykoszono trawy porastaj±ce brzegi i okolice zbiornika.
Dziêkujemy wszystkim przyby³ym. Jeste¶cie "zuchy" ch³opaki ! :)


Relacja z majowych zawodów wêdkarskich

W sobotê 10 maja 2014 od godz. 7:20 do 11:20 odbywa³y siê na stawie lipkowskim zawody wêdkarskie. Przyby³o 12 uczestników nale¿±cych do naszego ko³a (w tym jeden ma³oletni). Pogoda by³a zno¶na. Jedynie pod koniec zawodów trochê kropi³o, ale nie by³o ¼le. Na ca³ym akwenie rozmieszczono numeracjê stanowisk. Ka¿dy uczestnik losowa³ numer stanowiska i na nim rozstawia³ sprzêt do wêdkowania. Mo¿na by³o ³owiæ jedn± wêdk±, metod± sp³awikow±.
Wêdkarze bior±cy tego dnia udzia³ w zawodach dokonywali op³aty w wysoko¶ci 20 z³.
Podczas zawodów dwóch ³owi±cych zrezygnowa³o z po³owu po ok. 2 godz, natomiast jeden uczestnik z nieletnim dojechali na ³owisko.
A nad wod±, jak to nad wod±: jednym bra³y ryby, innym nie.

Pierwszym wêdkarzem naszego ko³a "LIN" w Lipkowie okaza³ siê Piotrek Leszczyñski z Koczarg, który zwyciê¿y³ wynikiem 7,80 kg ryb (karpie),
drugie miejsce zaj±³ Janusz z Lipkowa wynikiem 6,84 kg ryb (karpie i amur),
trzeci by³ Tomek Go³êbiewski z Koczarg z po³owem 3,70 kg (karpie i ³adny kara¶).
Wyró¿nienie otrzyma³ te¿ Tadek z Koczarg wynikiem 1,87 kg (karp i 3 amury).

Inni ³owili karpiki, p³otki, by³ okoñ i szczupak, który wzi±³ Paw³owi Kulickiemu z Lipkowa na ziarno kukurydzy (!).
Je¿eli chodzi o z³owione tego dnia ryby, to zgodnie z tradycj± naszych lipkowskich zawodów: wszystkie trafi³y do zbiornika z którego zosta³y wyci±gniête, a by³o ich sporo ponad 20 kg.
Najm³odszym ³owc± okaza³ siê Janek z Lipkowa, który sam zaci±³ i wyci±gn±³ p³otkê, a ch³opaczyna dopiero pod koniec lipca koñczy 5 lat.

Zwyciêzca zawodów otrzyma³ w nagrodê ko³owrotek, pozostali wyró¿nieni - siatkê na ryby, ¿y³kê, sp³awik i haczyki. Nagrody by³y symboliczne, natomiast najwa¿niejsze by³o uznanie wêdkarzy nale¿±cych do ko³a.

Korzystaj±c z okazji chcia³bym podziêkowaæ S³awkowi, Januszowi i Piotrkowi, którzy zajêli siê zakupem nagród i przygotowaniem ca³o¶ci zawodów.
Pó¼niej od osób postronnych us³ysza³em, ¿e jak to dobrze i¿ potrafimy siê zorganizowaæ jako "ko³o wêdkarskie" i my¶lê ¿e ta opinia powsta³a w³a¶nie dziêki organizatorom sobotnich zawodów.

Zdjêcia Pana Marka:


Zdjêcia Tomka:


Kwietniowe zarybienie - relacja


W sobotê 12 kwietnia 2014 r. akwen naszego stowarzyszenia "LIN" sta³ siê bogatszy o nowo wpuszczone ryby. Zosta³y one zakupione w wyspecjalizowanym gospodarstwie hodowlanym.
Furgon z napowietrzanym zbiornikiem pe³nym ryb, dotar³ do Lipkowa ok. godz. 19:50. By³o ju¿ po zmroku wiêc wszyscy przybyli nie mogli zbyt dobrze przyjrzeæ siê wpuszczanym rybom. Ale uda³o nam siê zrobiæ kilka zdjêæ.
Tego dnia wpuszczonych zosta³o ok. 200 kg karpia, 8 kg amura i 7 oko³o kilogramowych miêtusów. Ten ostatni gatunek to nowo¶æ w naszym stawie. Mamy nadziejê ¿e spodoba mu siê tutejsze ¶rodowisko i mo¿e siê zadomowi i rozmno¿y ?

Zdecydowano ¿e od momentu tego zarybienia do dnia 30 kwietnia 2014 obowi±zuje ca³kowity ZAKAZ wszelkich po³owów ryb.


Kwietniowe zarybienie


Na niedzielê 13 kwietnia 2014 r. planowane jest wpuszczenie do lipkowskiego stawu nowo zakupionych ryb. Zostan± one przywiezione w napowietrzonym zbiorniku z gospodarstwa zajmuj±cego siê hodowl± ró¿nych ich gatunków.
Od wpuszczenia nowych ryb bêdzie obowi±zywa³ ca³kowity ZAKAZ ich ³owienia przez okres 2 tygodni.


Marcowe zebranie ko³a - relacja


W sobotê 15 marca 2014 ok. godz. 16:15 przed lipkowskim stawem, rozpoczê³o siê pierwsze w sezonie "2014" - zebranie Parafialnego Ko³a Wêdkarskiego "LIN". Na spotkanie to przysz³o 16 panów zainteresowanych uczestnictwem w naszym kole wêdkarskim (w tym jeden wariat z wêdk±).
W trakcie zebrania odsuniêto na okres jednego roku, wêdkarza ³ami±cego zasady regulaminu obowi±zuj±cego w kole. W jego miejsce przyjêty zosta³ kandydat, któremu nie uda³o siê dostaæ do grona "po³awiaczy" w zesz³ym sezonie.
Tego dnia Prezes ko³a zbiera³ sk³adki cz³onkowskie i wydawa³ zezwolenia. Ustalono ¿e sk³adkê na rok 2014 nale¿y fizycznie wp³aciæ do ostatniego dnia marca 2014 r. Ci którzy uczestniczyli w pracach porz±dkowych w zesz³ym roku wp³acaj± 150 z³, pozostali 200 z³.
Odno¶nie zarybienia ustalono ¿e zakupione zostan± liny i karpie (u tego dostawcy, który sprzeda³ nam ryby w zesz³ym roku), a po ich wpuszczeniu przez ok. 2 tygodnie bêdzie obowi±zywa³ zakaz po³owu.
Prawdopodobnie w pierwszy albo drugi weekend maja po tzw. "¶wiêcie majowym", dla osób nale¿±cych do ko³a zostan± zorganizowane zawody wêdkarskie.
Jeden z wêdkarzy o pseudonimie "Komandos" poinformowa³ zebranych ¿e prawdopodobnie w nadchodz±c± sobotê ok. godz. 10-tej bêdzie mo¿liwo¶æ przygotowania miejscówek parkingowych w okolicy naszego akwenu. W zwi±zku z tym osoby mog±ce siê pojawiæ, proszone s± o przybycie w tym czasie z narzêdziami typu ³opaty i szpadle (ale ogólnie warto potwierdziæ to spotkanie u "Komandosa").
W trakcie sobotniego spotkania, poinformowano zebranych o istnieniu strony internetowej, która przedstawia ¿ycie lipkowskiego ko³a wêdkarskiego (lin.waw.pl). Za jaki¶ czas ma na niej powstaæ forum dyskusyjne, gdzie bêdzie mo¿na porozmawiaæ o rybach.
W trakcie zebrania ustalono potrzebê rejestrowania ryb zabieranych z ³owiska. W tym celu ka¿dy wêdkarz naszego ko³a, jest proszony o zapisywanie jak± rybê, jakiej wielko¶ci zabra³ ze sob±. Dziêki temu zarz±d ko³a na koniec sezonu dokona podliczenia i uczestnicy po³owów bêd± wiedzieli ile ryb zosta³o wy³owionych z naszego akwenu.
Spotkanie zakoñczy³o siê po godz. 17-stej.


Og³oszenie o marcowym zebraniu ko³a


W zak³adce "Og³oszenia" na naszej stronie znajduje siê informacja o marcowym spotkaniu Parafialnego Ko³a Wêdkarskiego LIN. Wtedy bêdzie mo¿na ui¶ciæ sk³adkê cz³onkowsk± na rok 2014.


Wyciêcie tafli


W sobotê 1-go lutego 2014 r. kilka osób z naszego ko³a wêdkarskiego zajê³o siê wyciêciem tafli lodowych i wywierceniem otworów w lodzie, które umo¿liwia³y dostêp do tlenu rybom z naszego lipkowskiego ³owiska. Jednocze¶nie postawiono styropianowe budki które mia³y ograniczyæ zamarzanie wody w tamtych miejscach. Sama pokrywa lodowa rozros³a siê do ok. 17 cm.


Po zakoñczonych pracach próbowano po³owu metod± pod lodow± na drgaj±c± b³ystkê (mormyszkê). Uda³o siê z³owiæ kilka okoni.


Napowietrzanie ³owiska


Je¿eli gruby lód skuje zim± ca³± powierzchniê akwenu mo¿e brakowaæ w nim tlenu - szczególnie je¿eli d³u¿szy czas taki stan siê utrzymuje. Wtedy wykonuje siê odwierty i wyciêcia w tafli lodowej ¿eby zapewniæ rybom dostêp do powietrza bogatego w tlen. W sobotê 25 stycznia 2014 byli¶my na naszych lipkowskich stawach ¿eby to sprawdziæ.
Zrobili¶my otwory przy pomocy m³ota 3kg i d³ugiego przecinaka. Okaza³o siê ¿e pokrywa lodowa jest niejako podwójna (dwuwarstwowa) i jej grubo¶æ to ok. 12 cm.
Jeszcze do ok. po³owy stycznia na stawie nie by³o lodu. Januszowi z Lipkowa uda³o siê nawet jednego dnia wyci±gn±æ kilkana¶cie p³oci. Doszli¶my wiêc do wniosku ¿e je¿eli taki lód utrzyma siê na stawie przez jakie¶ 2 - 3 tygodnie wówczas mo¿emy pojawiæ siê na akwenie w celu wyciêcia potrzebnych otworów.
Sprawdzali¶my te¿ stan zapory na rzeczce Lipkowiance. Wszystko dobrze wygl±da³o. Na samej rzeczce woda powy¿ej zapory stworzy³a grub± taflê, poni¿ej przy wartkim strumieniu tylko przy brzegach zamarz³a.

Rozmawiali¶my te¿ o powstaniu i rozbudowie nowej strony internetowej, która opisuje ¿ycie naszego stowarzyszenia.
Mówili¶my te¿ o potrzebie op³acenia sk³adek cz³onkowskich do koñca marca, ¿eby zd±¿yæ z zakupem ryb w gospodarstwach hodowlanych.


Okres ochronny na szczupaka


Osobom nale¿±cym do naszego ko³a wêdkarskiego przypominamy ¿e od 1 stycznia do 30 kwietnia obowi±zuje okres ochronny na szczupaka. W tym czasie nie wolno go ³owiæ i tym bardziej zabieraæ z ³owiska.
Po tym okresie mo¿liwy jest po³ów i zabranie z ³owiska tego gatunku je¿eli jego d³ugo¶æ wynosi co najmniej 50 cm.


Zawody wêdkarskie w Lipkowie


W sobotê 21 wrze¶nia 2013 r. od godziny 6:00 do 11:00 mia³y odbyæ siê zawody wêdkarskie na naszym lipkowskim akwenie. Na zebraniu ko³a ustalono ¿e s± one potrzebne i nasi ludzie s± zainteresowani nimi. Poza tym sam regulamin ko³a mówi ¿e wszyscy nale¿±cy maj± obowi±zek braæ udzia³ w zawodach. Informacja dotycz±ca zawodów zosta³a powieszona na tablicy og³oszeniowej przy stawie.
Zawody rozpoczê³y siê o godz. 6:30. W zwi±zku z tym ¿e uczestnicz±cych nie by³o zbyt wielu ustalono ¿e miejscówki nie bêd± losowane, ale ka¿dy zajmie dowoln±, wybran± przez siebie. Mo¿na by³o ³owiæ na jedn± wêdkê metod± sp³awikow±.
Zawody zakoñczono ok. godz. 9:30.
Zwyciê¿y³ Pan Jurek z Truskawia osi±gaj±c wynik 1,25 kg (³adny karp i spora krasnopióra);
Drugie miejsce zaj±³ Pan Janusz z Lipkowa wynikiem 0,95 kg (linek, karasie, p³ocie);
Trzecie miejsce Tomek z Lipkowa z wynikiem 0,32 kg (p³otki)
Czwarty by³ Pan S³awek z Koczarg z wynikiem 0,28 kg (³adny kara¶)
Inni uczestnicy zawodów strudzeni czy to nocn± prac±, czy te¿ mêcz±cym wêdkowaniem, czy to rozlicznymi obowi±zkami rodzinnymi - zrezygnowali z po³owów do koñca zawodów i opu¶cili ³owisko wcze¶niej.


 

 


Strona g³ówna